Підібрати матеріали:

«Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі»

Автор: Зубрицька Тетяна Василівна

Посада: вчитель географії

Місце роботи: Лановецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Юрія Коваля

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому.

День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Це свято, що зародилося в 2006 році, на жаль, не має державного статусу, але тим не менше, з кожним роком набуває все більшої популярності. Це відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е.

Цікаво, що перші вишивки на території України з’явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості україн-ського одягу XVIII-XIX століть, а й елементи давнього орнаменту. Про той же орнамент розповідав і арабський мандрівник у своїх описах русів, які датуються Х століттям. Тому варто схилитися перед цим феноменом, що пройшов через стільки століть і повернувся до сучасних жителів нашої України.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Вікно перегляду презентації
Отримати код

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно