Підібрати матеріали:

Матеріал до вивчення літератури 70-90-х років ХІХ століття Письменники 70-90-х років ХІХ століття – гості нашого міста (Іван Семенович Нечуй-Левицький, Іван Нечуй-Левицький , Іван Карпенко-Карий, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Леся

Автор: Кравченко Наталія Володимирівна

Посада: учитель української мови та літератури

Місце роботи: Гімназія №2 м.Білгорода-Дністровського Одеської області

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

✨ Створюєте навчальні матеріали?📖

💰 Розміщуйте їх для продажу на shop.vsimosvita.com

🔥 Почніть заробляти вже сьогодні!

Матеріал до вивчення літератури 70-90-х років ХІХ століття

Письменники 70-90-х років ХІХ століття – гості нашого міста

(Іван Семенович Нечуй-Левицький, Іван Нечуй-Левицький , Іван Карпенко-Карий, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Леся Українка, М. Кропивницький, М. Старицький, М.Коцюбинський)

Часто бував у наших краях відомий український письменник І.С.Нечуй-Левицький. В Аккермані письменник був у 1875-1878 р.р., жив у місті й у селі Кривда (нині Випасне).  Про це він написав уповісті «Микола Джеря», місцем дії автор вибрав саме Задністров’я.

Українська драматургія й театр 70-90-х років ХІХ століття

  Достеменно відомо, що акерманці захоплювались блискучою грою братів Тобілевичів – Івана Карпенка-Карого, Панаса Саксаганського й Миколи Садовського. «Після свят ( Пасха  1898 року) почали грати в Акермані» ,- згадує у своїй книзі «Шляхом життя» Панас Карпович Саксаганський.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ висвітлює культурно-історичне значення Білгород-Дністровського (Аккермана) у другій половині ХІХ століття через призму взаємодії з видатними літераторами та акторами того часу. Основні моменти:

  • Письменники 70-90-х років ХІХ століття, такі як Іван Семенович Нечуй-Левицький, Іван Карпенко-Карий, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Леся Українка, та інші, які відвідали місто, залишивши відгуки у своїх працях.
  • Акерманська фортеця як унікальна оборонна споруда ХІІІ—XV століть і місце, яке вражало письменників і відіграло роль в їхньому подальшому творчому житті.
  • Розвиток української драматургії і театру в кінці ХІХ століття, згадуючи про "плеяду талановитих майстрів сцени" та їхні вистави в Акермані.

Таким чином, Білгород-Дністровський став важливим осередком культурного життя, місцем зустрічі видатних особистостей епохи та надихненням для їхньої подальшої творчості.

Додайте в закладки, щоб не втратити. 😉

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Створюєте навчальні матеріали?

💰 Розміщуйте їх для продажу на shop.vsimosvita.com

🔥 Почніть заробляти вже сьогодні!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно