Дана презентація призначена для вчителів української літератури як матеріал для використання при вивченні теми “Письменники 70-90-х років ХІХ століття. Поданий матеріал пов’язаний з
національно-патріотичним вихованням на уроках української мови, літератури та в позаурочний час як засіб підвищення громадянської компетентності учнівської молоді в сучасних реаліях нової школи.
Письменники 70-90-х років ХІХ століття – гості нашого міста
Іван Семенович Нечуй-Левицький
Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця
Аккерманська фортеця – унікальна пам’ятка оборонної архітектури XIIІ—XV ст., цінний об’єкт наукових досліджень і культурно-туристичного використання , одна з наймогутніших та найцікавіших фортець Півдня. ЇЇ прекрасно збережені мури, що височіють над темними водами лиману, і нині вражають своєю величчю та неприступністю…
За довгі сторіччя свого існування Тіра знала злети і падіння, благодатні часи вигідної торгівлі і спустошливі руйнування, але життя тут ніколи не припинялося, завдяки чому її наступник Білгород-Дністровський внесений ЮНЕСКО до списку десяти найдавніших міст світу, що зберегли безперервне існування. Найважливішу роль в історії міста грає видатна пам”ятка середньовічної фортифікаційної архітектури, одна з найбільших і наймогутніших оборонних споруд ХIII-ХV ст. на території України — Акерманська фортеця.
У різний час фортецю відвідали відомі особистості: Іван Нечуй-Левицький , Іван Карпенко-Карий, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Леся Українка, М. Кропивницький, М. Старицький та ін.і в кожного з них враження від візиту тією чи іншою мірою відбилися в наступній творчості.