Підібрати матеріали:

Значення в розвитку мислення дошкільника знаково- символічної діяльності

Автор: Азламець Олена Олексіївна

Посада: вчитель- дефектолог, логопед

Місце роботи: КЗДО КТ 54 КМР

Оцініть публікацію:

Дошкільний період — найбільш оптимальний для розвитку пізнавальної сфери дитини. Тому дуже важливими є організація дитячого досвіду, його узагальнення та фіксація у вигляді еталонів, символів, умовних позначень, моделей. Це і називається знаково-символічною функцією, що зароджується у дошкільника в творчій грі на основі оволодіння дитиною діями заміщення і наочного моделювання.  

Що ж таке знаково-символічна функція? Це функція свідомості, що  полягає в можливості використовувати один об’єкт як замінник іншого. При цьому замість дій з предметами виконуються дії з їх замінниками, результат же відноситься до самих предметів. Символічна  діяльність розвивається на основі примітивної активності. Людині від народження притаманна здатність до символізації, а отже, ознайомлення зі знаково-символічними засобами має відповідати віку і враховувати особливості знакових засобів. У психології стверджується, що символічна функція не проявляється, а формується в різних видах діяльності.

Вікно перегляду презентації
Отримати код

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Буданцева Наталія Іванівна
Буданцева Наталія Іванівна каже:
06.02.2022 о 12:36

Цікавий матеріал, який дає змогу розвивати пізнавальну активність дитини через використанння моделей, прийомів мнемотехніки паралельно формуючи оформлення фрази дитини, вміння будувати поширенні речення

Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно