Основною метою навчального предмету «Фізична культура» є:формування в учнів стійкої мотивації щодо збереження свого здоров’я, фізичного розвитку, розвитку природних здібностей. Навчальна програма розроблена відповідно до вимог Державного стандарту, яка характеризується спрямованістю на реалізацію принципу варіативності, і модуль: Вивчення модулю «Гімнастика» в нашій школі обрано на вивчення усіма класами, особливо початковою школою .
Гімнастика – один із засобів фізичного виховання та є невід’ємною частиною обов’язкових програм з фізичної культури для усіх класів. Урок є основною формою занять у школі, який містить певні завдання, які розв’язуються освітньо, що записується в конспекті уроку. Тому сучасні уроки в нашому закладі проходять цікаво – з елементами впровадженого проекту fair play з 30.03.2015 р. – звід етичних і моральних законів, заснованих на внутрішньому переконанні індивідуума про благородство і справедливість в спорті, метою якого є розвиток життєвих навичок школярів та запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу за допомогою рухливих ігор – формування навичок здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції, формування лідерських якостей, залучення до рухової активності, здобуття знань про здоров’я, попередження ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ, набуття навичок протидії тиску з боку оточення та ризикованої поведінки. «Fair Play – Чесна Гра» це: • зміцнення здоров’я, • профілактика ВІЛ, • демонстрація знань, умінь та навичок, • толерантність, повага, успіх, перемога, дружба, умови для відповідального ставлення до своїх вчинків, прищеплення духу чесної гри. Проект знайомить учнів з процесами, які допоможуть думати критично та знайти вірні рішення. Працювати за такою методикою можна і під час виховних заходів .
Багато уроків фізичної культури з різних модулів за проектом «Fair Play: це підвищений ступень емоційної дії на учнів, максимальна пізнавальна самостійність, стимулювання самостійності, що сприяє реалізації диференційованого підходу, підвищення ефективності та інтересу навчання… І тому такі уроки треба проводити з власного педагогічного досвіду або з досвіду колег, які надають свої методичні матеріали. Саме це визначило актуальність пошуків удосконалення існуючих засобів і методів роботи на уроках та позакласно.
Поради та методи навчання не є універсальними, але допоможуть різноманітнити навчальні години та удосконалити знання.
Успіхів !