Підібрати матеріали:

Конспект уроку позакласного читання з української літератури для 6 класу. Дивосвіт Ігоря Калинця в поезії і в прозі (повість-казка «Данка і Крак», цикл поезій «Гостинці із вузлика»)

Автор: Заболотна Галина Богданівна

Посада: вчитель української мови та літератури

Місце роботи: львівська СЗШ 100

Оцініть публікацію:

Урок-дослідження.Cвітоглядні особливості творчості Ігоря Калинця  – поета, прозаїка, “шістдесятника” – розглянуто шляхом зіставлення художніх образів, тем, ідей  кількох творів: повісті-казки «Данка і Крак», циклу поезій «Гостинці із вузлика» («Місяцівна», «Вітрова донька», «Мак» ,  «Весілля 1250 р.») та біографії письменника.  Великий потенціал історичного аспекту відкриває таємничий світ наших предків, їх значущість у долі країни.

Дослідження полягатиме у запереченні або підтвердженні схожості деяких фактів, художніх образів у різних творах і в житті письменника.

Збагнувши, якими художніми засобами створені образи, спробуємо з’ясувати, чи об’єднані ці образи якоюсь потаємною авторською думкою-мрією. Це один із способів проникнення в підтекст твору, одна з найнеобхідніших умов глибокого розуміння прочитаного.

Перед дослідженням учні виконали вдома підготовчу роботу по групах: прочитали художні твори, приготувалися до вибіркового переказу, до читання поезій, обміркували запропоновані завдання, дібрали повідомлення про автора. На уроці групи переформовані за принципом мозаїки, кожен учень є носієм частинки знань із спільної для новоствореної групи підтеми.

Таким чином одні учні навчатимуть інших, а роль учителя зводиться до координатора навчального процесу.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ описує урок української літератури для 6 класу, присвячений творчості Ігоря Калинця, зокрема його повісті-казці "Данка і Крак" та циклу поезій "Гостинці із вузлика". Метою є вивчення світоглядних особливостей творчості письменника через аналіз художніх образів, тем і ідей, розвиток критичного мислення, уважного ставлення до мови твору і спонукання до самоаналізу та оптимізму. Урок передбачає активну роботу учнів: вибірковий переказ текстів, декламування поезій, обговорення. Обладнання включає тексти творів, аудіо та відео матеріали, портрет письменника, книжкову виставку та інші наочні посібники.

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно