Підібрати матеріали:

Додавання і віднімання десяткових дробів. Міжпредметні зв’язки: історія України та математика

Автор: Тенякова Вікторія В’ячеславівна

Посада: Вчитель математики

Місце роботи: КЗ «Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи № 44 Маріупольської міської ради Донецької

Оцініть публікацію:

Інтеграція сьогодні інтерпретується як один з провідних принципів конструювання освітнього процесу, спосіб його вдосконалення. Основою для інтеграції є теорія міжпредметних зв’язків, яка в сучасній дидактиці отримує все більше  уваги.

До основних завдань середньої освіти віднесено набуття школярами практично-необхідних життєво важливих знань, компетенцій, а поряд із цим – розвиток творчої особистості, формування цілісного наукового світогляду учнів.

Актуальність теми інтегрованих уроків обумовлена тим, що зміни, які відбуваються нині в науці, на виробництві, в соціальному житті, викликали необхідність розробки нових підходів до системи навчання і виховання школярів .

Пропонована методична розробка містить рекомендації щодо організації та проведення інтегрованого уроку з математики та історії, конспект уроку, методичну інформацію , практичні поради, а також мультимедійну презентацію.

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Ця презентація - інтегрований урок з історії України та математики, на якому розглядаються теми українського козацтва, його історії, походів та битв, а також вправи на додавання та віднімання десяткових дробів. Учні дізнаються про походження слова "козак", історичні факти, зокрема про перші відомості про козаків у 1489 році, про клейноди та символи козацтва. Математичні завдання пов'язані з історичним контекстом, наприклад, розрахунок відстані від Запорізької Січі до Кафи чи кількість козаків, яку могли перевезти "чайки". В кінці уроку передбачено домашнє завдання, яке включає інформаційне, аналітичне та творче завдання для учнів.

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Дмитренко Віталій Григорович
Дмитренко Віталій Григорович каже:
19.09.2019 о 18:30

Матеріал цікавий, корисний та змістовний. Дана форма викладення матеріалу дозволяє вчителеві досягти поставленої на уроці мети, застосовуючи нестандартні форми, методи та прийоми. Матеріал дозволить активізувати пізнавальну діяльність учнів на уроці та зробити його цікавим та ефективним.

Гавриш Світлана Петрівна
Гавриш Світлана Петрівна каже:
24.08.2019 о 14:49

Дякую за корисну інформацію, практичні поради, цікаву підбірку завдань, які тісно пов’язані з історичними фактами нашої держави. Я цілковито згодна з Вами, такі уроки дійсно сприяють інтеграції математики з іншими науками. Використаю в своїй роботі.

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно