Підібрати матеріали:

«Підготовка до частини «Використання мови» ЗНО на прикладі уроку “Travelling around Ukraine”»

Автор: Петренко Iнна Миколаївна

Посада: вчитель англійської мови

Місце роботи: Гімназія №107 Введенська

Оцініть публікацію:

Англійська мова є необов’язковим предметом на ЗНО, але з року в рік кількість бажаючих проходити тестування з цього предмету збільшується. Левова частка здають тестування за вимогами ВИШу, де майбутні випускники планують навчатися.  Дехто здає його, щоб належним чином оцінити володіння мовою. Існують і такі учні, які вважають, що підготовка і здача  тесту з цього предмету підіймає мотивацію до вивчення англійської на гідному рівні.

І, хоча причини можуть бути різними, є одна спільна риса, що об’єднує всіх – це бажання отримати найвищий результат. І залежить він не лише від старанності учнів.

Коли  мені вперше довелося готувати старшокласників до ЗНО, переді мною постало багато питань, найбільш болючим з яких було: «Як готувати школярів до розділу “Use of English”?» Адже, коли ми відкриваємо підручник (зі своєю профільною групою ми працюємо за підручником Марти Рожінської “Get 200” книга 2), перед нами постає величезна кількість вдало підібраних завдань, але абсолютно незрозуміло чого ми маємо навчити (окрім стратегій, звісно) та що маємо отримати на виході в кінці уроку. А головне, як залучити учнів до активної роботи, адже, погодьтеся, виконання безлічі одноманітних вправ є втомлюючим, розхолождуючим та нудним. Коли я питала поради в моїх досвідчених колег, то чула у відповідь: «Береш граматику, і виконуєш вправи всі підряд, відточуючи навички до автоматизму». Але ж  «Використання мови» – це не лише граматика!

З офіційних джерел дізнаємося що: «Частина «Використання мови» (Task 8 і Task 9) містить 20 завдань.» [1] Всі вони є завданнями на заповнення пропусків у тексті. «У завданнях пропонується доповнити абзаци/речення в тексті реченнями/частинами речень, словосполученнями/словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив варіант відповіді в бланку відповідей А.» [2]  Фокус таких завдань може бути як граматичним (наприклад, вживання артиклів, допоміжних дієслів, прийменників, прислівників, видо-часових форм дієслів), так і лексико-граматичним (використання фразових дієслів, з’єднувальних елементів, коллокацій  та стійких словосполучень тощо).

Крок за кроком я знайшла ключики від потаємних дверей, і охоче поділюся своїми знаннями.

Вікно перегляду документа
Отримати код

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно