Підібрати матеріали:

ЗНО з української мови та літератури в 2022 році: основні складнощі та нюанси

Всі випускники українських шкіл мають здавати ЗНО з 5 предметів, за результатами якого потім вступають до вишів. Однією з обов’язкових дисциплін для здачі є українська мова та література. Також ці предмети є обов’язковими і для вступу в будь-який коледж чи університет. Але в 2022 році через війну програма незалежного оцінювання випускників зазнала змін. Замість екзаменів по 5 предметам, випускники складати єдиний мультипредметний тест (НМТ). Він містив 3 блока по 20 питань з математики, історії та української мови. Завдань з літератури НМТ цьогоріч не містив. 

Проходив тест в 3 етапи: основна сесія до 12 серпня, додаткова – до 21 серпня і спеціальна – до 19 вересня. Не дивлячись на нетипові умови, в яких школярі вимушені були складати іспит цього року (деякі здавали за кордоном), впоралися випускники українських шкіл добре. Загалом більше 10 000 учнів набрали максимальну кількість балів, продемонструвавши міцні знання.

підготовка до ЗНО з BUKI

Особливості підбору завдань

Завдання з української мови для національного мультипредметного тесту, як і для іспиту ЗНО складає група педагогів українських вишів. До її складу входять: кандидати та доктора наук, кращі викладачі, методисти та наукові співробітники Академії педагогічних наук. Проте інформація про прізвища авторів є конфіденційною і не розголошується.

При виборі завдань, спеціалісти орієнтуються на програму, яка була складена ще в 2018-2019 рр. Всі питання з української мови, які цього року були в НМТ теж відповідали  цьому документу. Обов’язково завдання проходять перевірку та сертифікацію, і тільки після цього допускаються в програму тесту.

Під час здачі НМТ в екзаменаційних центрах разом з школярами присутні також інструктори, які спостерігають за виконанням завдань та дотриманням дисципліни.

Особливості підготовки до здачі НМТ по українській мові

Знання державної мови – це обов’язкова вимога, як для випускників шкіл та абітурієнтів, так і студентів і спеціалістів, які влаштовуються на роботу. При підготовці до випускних іспитів школярам важливо скласти тест з української на максимально високий бал. Ця оцінка також допоможе і при вступі до вишу, надасть пріоритет при розподілу місць на бюджет. Тому, аби отримати високий бал, варто добре підготуватися до екзамену. Робити це краще за все з репетитором або ще можна записатися на курси.

Починати підготовку треба заздалегідь, хоча б за пів року до іспиту. Але краще за все шукати репетитора чи курси десь за рік до здачі ЗНО, щоб можна було в комфортному темпі без поспіху згадати пройдену програму та надолужити пропущені теми. Якщо ж протягом всього періоду навчання в школі українська мова була «слабким місцем», то шукати педагога для додаткових занять варто ще раніше. Він допоможе підтягнути основні теми, наздогнати програму та набути міцних знань з предмету до іспиту.

репетитори Букі

Як можуть допомогти батьки

Результати ЗНО хвилюють не лише школярів, а й їхніх батьків, адже від результатів напряму залежить майбутнє дитини. Проте і вони теж можуть вплинути на оцінку – допомогти випускнику з підготовкою. 

Варто заздалегідь обговорити з дитиною її успішність з української мови та запропонувати найняти репетитора чи записати на курси. А якщо компетенція дозволяє, то можна безпосередньо допомогти з незрозумілими темами, ще раз їх пояснити та розібрати разом. Головне в цьому бути наполегливим, але не силувати чи лякати дитину заваленим іспитом з української мови. Підтримка батьків дуже важлива для дитини, тому варто саме її і проявити.

Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/tutors/ukrainska-mova-ta-literatura/

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Через те, що ви не надали конкретний зміст або тему презентації, я не можу дасти вам точну відповідь. Будь ласка, надайте деталі чи контекст презентації, щоби я міг допомогти конкретніше.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно