МЕТА: систематизувати та узагальнити вивчений матеріал про головні та другорядні члени речення; удосконалювати навички правильно визначати їх у реченні, ставити до них питання та правильно використовувати їх у мовленні;
розвивати навички і вміння уважно слухати; усне і писемне мовлення, пам’ять, увагу;
формувати навчальну, когнітивну та громадянську компетентності;
виховувати естетику мовлення, свідоме ставлення до мови.
Конспект переглянула, сподобався, деякі елементи його започичу. Сподобалося використання на уроці як фільму "Ярмарка", так і пісні Н. Май "Сорочинський ярмарок" Музика на уроці трохи розслаблює напруженість при вивченні чи повторенні матеріалу. Сподобалось, що вчителька знайомить учнів із талантами України (А. Паламаренко). Також діти навчаються працювати зі схемами. Дякую за цікаву розробку уроку.
Для проведення уроку вчителька обрала цікаву форму — поїздка на ярмарок. Але маю ряд запитань: 1. Чи не вважаєте, що затягнутий етап визначення емоційної готовності до уроку? До речі, слово "зясування" пишеться з апострофом. 2. Прослухавши аудіозапис твору О.Вишні, почати рахувати члени речення. Це реально? 3. На запитання №№ 3, 13, 14 фронтальної бесіди дані неповні відповіді. Чи не так? 4. Як формувалася громадянська компетентність учнів? Адже про це сказано в меті уроку. Вибачте, але креативна форма домінує над змістом заняття.
Цікавий матеріал. Подяка авторові, який подав багато корисних ідей як в цікавій, незвичній формі можна подати навчальний матеріал, щоб активізувати учнів, підвищити їх зацікавленість до предмету, реалізувати різні нестандартні форми та методи роботи з учнями.