Тема: “В гості до казки «Рукавичка»”
Молодший дошкільний вік
(4-го року життя)
Вихователь: Бабич Т.К.
Вихователь: Бабич Тетяна Кузьмівна
Вікова група: молодший дошкільний вік /4-го року життя/
Кількість дітей: 14
Освітні лінії: «Мовлення дитини»,
«Дитина в світі культури»,
«Дитина в природному довкіллі»,
« Гра дитини».
Тип заняття: групове.
Вид заняття: сюжетно-ігрове /художньо-мовленнєва діяльність/
Тема: В гості до казки «Рукавичка»
Мета:
- продовжувати вчити дітей емоційно сприймати зміст казки, запам’ятовуючи дійових осіб та послідовність дій, шляхом модернізації навчально-виховного процесу;
- поширювати словник дітей образними поетично-художніми виразами: мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан-іклан, ведмідь-набрід;
- спонукати дітей до активного спілкування , розвивати формувати в дітей живий інтерес до театральної гри, бажання брати участь у спільній дії;
- розвивати мімічну виразність, мовлення й уміння будувати діалог, мовне дихання, продовжувати роботу над інтонаційною виразністю мови;
- виховувати дружбу, згуртовувати дитячий колектив, уміння працювати спокійно, у певному темпі, діяти швидко, формувати уміння діяти зосереджено, не відволікаючись на зайве;
Матеріал: мультфільм «Рукавичка» (Укранімафільм 1996 року),, шапочки-наголівнички, на кожного героя казки, дерева, рукавичка велика, телевізор, дівіді, д/гра «Знайди пару рукавичок», ігри для розвитку дихання.
Хід заняття
І. частина. Комунікативна діяльність.
Діти, ви любите казки. Я вас запрошую в казку.
ОДИН, ДВА, ТРИ – ПОЧИНАЄМ ЧАКЛУВАТИ
МИ В ЧАРІВНИЙ ЛІС ПІДЕМО
КАЗКУ В ЛІСІ МИ ЗНАЙДЕМО
КРУГОМ СЕБЕ ОБЕРНИСЬ,
КАЗКО, ДЕ ТИ? НАМ З’ЯВИСЬ!
Ось погляньте, це до нас поспішає? (скаче жабка і квакає)
Ви впізнали, хто це? (жабка)
Діти, погляньте, які щічки у нащої жабки?
ЖАБКА ЇСТИ ЗАХОТІЛА,
ВРАЗ ВЗЯЛАСЬ ВОНА ДО ДІЛА –
НАЛОВИЛА , АЖ СІМ МУХ
Діти давайте і ми щічки надуємо, як у нашої жабки. /Вдихаємо носиком, надуваємо щічки, видих ротиком/.- 2,3 рази Молодці.
А У ЖАБОК – СКРЕКОТУШОК
ПОСМІШКИ ДО САМИХ ВУШОК /розтягнули губки, посміхнулись нашій жабці/. – 2,3 рази.
Діти, а в якій казочці жабка живе? (Рукавичка)
Рукавичка – це українська народна казочка, бо її український народ склав.
Яка казочка «Рукавичка» …….? (українська народна) Яка казочка «Рукавичка» ….?
Перевіримо, чи правильно ви відгадали.
ІІ.частина. Етап пізнавальної діяльності.
Давайте сядемо рівненько і подивимось гарненько. /перегляд мультфільму та бесіда за змістом казки
- Хто це йде, аж сніг рипить?
- Що дід загубив?
- А хто ж перший прийшов до рукавички? /мишка/
- А яким голосом говорить мишка тоненьким чи грубим?
- А хто далі прискакав?
- Діти, а як жабка квакає?
- А кого ми побачимо слідуючого біля рукавички?
- Он хтось далі поспішає до рукавички. Хто це?
- А яким голоском говорить лисичка грубим, лагідним, чи хитрим?
- Кого ми далі побачимо?
- Покажіть які ікла у кабана –іклана?
- Аж ось суне злий і голодний хто?
- А яким голосом говорить вовк?
- Покажіть як вовк ричить?
- І останнім до рукавички прийшов хто?
- А як говорить грубим голосом чи пищить як мишка-норушка?
Виключити казку і включити слідуюче /Сніг рипить, гавкіт собаки/
- Діти знов сніг рипить хто ж це йде?
- А за ним хто біжить?
- Ану розкажіть як закінчиться казка?
- Покажіть як собачка гавкала?
- Сильніше. Треба, щоб всі полякалися. От молодці. Добре розповідали про героїв казки . Чи сподобався вам мультфільм? Мені теж.
Діти, сьогодні я йшла в дитячий садок і ось щось знайшла. Відкрити велику рукавичку. Що це таке? Хто її загубив? Погляньте, яка вона велика чи маленька? А чи хочете погратися в казку
Наша жабка принесла чарівний мішечок ви хочете дізнатися, що там? Засунь руку ,,,, Який казковий герой в тебе зображений? А в тебе….. ? А в якій казочці живуть ці казкові герої? А тепер героями цієї казки будете ви. Наталія Юріївна допоможіть вдягнуть наших артистів.
Але перш ніж казку розпочати треба в гру пограти.
Фізкульхвилинка Підійдіть до мене станемо в коло. /Включить магнітофон/
Казка починається.
ІІІ. Частина. Перетворювальна діяльність.
Хто перший прибіг до рукавички? /мишка/ Виходь мишка.
(ой, яка гарна рукавичка. Тут я буду жити)
Залізла та й сидить.
Коли це скаче хто? /жабка-скрекотушка/ Де наша жабка. Що жабка запитала?
Коли це біжить хто? (лисичка-сестричка) А як лисичка сестричка біжить? Та й говорить:……
А хто далі піде? Вліз вовчик-братик,
Діти а хто слідуючий буде йти до рукавички? /кабан-іклан/ А рукавичка вже аж тріщить. Рохкає кабан-іклан та йде до рукавички. Хро-хро –хро….
Кабана–іклана звірята впустять до рукавички тільки тоді, коли він підбере пару рукавичок своїм друзям. То може ми кабану допоможемо? Підійдіть до столиків та знайдіть пару рукавичкам. Якого кольору в тебе …. рукавички?, А в тебе …? Молодці впоралися із завданням. Сідайте всі на свої місця.
Вліз кабан – іклан а рукавичка вже повна повнісінька. Зовсім місця немає.
А в лісі ричить ведмідь /виходь ведмедику/ змерз, хоче погрітися.
Завірюха замела всі доріжки. Не може ведмідь потрапити до рукавички. Може ми йому діти допоможемо. Ходіть подуємо на сніжок, щоб розчистити доріжки для нашого ведмедика. Молодці діти гарно роздмухали сніжок.
Весело звірятам жити разом.
/Включається музика – рипить сніг./ Діти, а хто це йде? /Дід/ а за ним біжить…… і голосно що робить? Порозбігалися звірята хто куди. Молодці.
ІV частина. Оцінно-контрольна діяльність.
Ну, що сподобалося вам грати в казку? Молодці мені теж сподобалось, як грали свої ролі ……..
Яку казку ми сьогодні вивчали? Хто ж її склав?
А що вдома мамам розповісте?
Заняття включає комунікативні, пізнавальні та перетворювальні види діяльності, використання дидактичних матеріалів та ігор. Конспект цікавий. Вдало підібрані ігри, ілюстрації. Дітям 5-го року життя дійсно буде чим зайнятися ))
Гарний конспект )Всім знайома казка , але в такій гарній інтерпретації .Ілюстрації веселі та грайливі , Сподіваюсь що згідно конспекти мети даного заняття було досягнуто.Успіхів !