Одним із основних завдань початкової школи є формування повноцінних мовленнєвих умінь та навичок, здатності до творчого самовиявлення, коли школяр постійно відчуває, що він цікавий як особистість. Для цього необхідно створити відповідні умови та формувати розумові операції, мовленнєві навички. Однією з основних мовленнєвих компетентностей здобувачів освіти є свідоме читання. Звісно, що рівень навчальних досягнень учнів безпосередньо залежить від сформованості у них вміння читати.
Формування навичок читання передбачає роботу над підвищенням темпу, виразності, усвідомлення змісту прочитаного.
Дякую за вашу вміння заохочувати та підтримувати учнів у досягненні їхніх цілей. Ваша підтримка є дуже важливою для мотивації.
Дійсно,проблема розвитку читацьких умінь молодших школярів стала дуже актуальною.Оскільки саме рівень сформованості роботи з книгою є передумовою інтелектуального та духовного розвитку особистості вцілому. Неможливо сформувати читацьку компетентність без правильно організованої роботи учнів починаючи з уроків навчання грамоти,без виховання в дітей бажання читати у вільний час.Завдання вчителя початкових класів полягає навчити свідомо,правильно та виразно читати, розуміти та аналізувати твори, переказувати зміст прочитаного чи прослуханого,формувати у дітей навички самостійної роботи з різними видами книжок,уміти здійснювати пошук ,відбір інформації в текстах.Саме в цьому стануть у нагоді запропоновані Вами вправи для розвитку читацьких умінь у молодших школярів.Дякую.