Мета: поглибити знання учнів про портрет, навчити розрізняти портрет як жанр живопису та літературний опис зовнішності персонажа; розширити портретну лексику учнів; сприяти залученню учнів до багатства світової культури; виховувати культуру мовлення; розвивати творчу уяву, логічне мислення, усне мовлення.
Розвиток зв’язного мовлення. Складання портрета літературного героя.
Вікно перегляду документа
Отримати код
Додайте в закладки, щоб не втратити. 
Інші публікації автора
- М. Рильський. Основні відомості про поета, його вміння бачити красу рідної природи і створювати красу засобами поетичної мови.
- . Є. Гуцало. «Зірка», «Чарівники», «Журавлі високі пролітають...».
- Є. Гуцало. «Лось». Характеристика образів. Великий світ природи, місце в ньому людини.
- Євген Гуцало. «Лось». Основні відомості про письменника. Вічне протистояння добра і зла — наскрізна тема світового мистецтва. Порушення цієї теми в оповіданні. Співчуття, милосердя — шлях до перемоги добра.
- Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Морально-етичні проблеми в казці.
Популярні публікації
- Конспект уроку з української літератури для 5 класу на тему "Євген Гуцало. Основні відомості про письменника. Вічне протистояння добра і зла – наскрізна тема світового мистецтва. Порушення цієї теми в оповіданні "Лось"
- КОНСПЕКТ МАТЕМАТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ЛЯЛЬКОВОГО ТЕАТРУ НА ТЕМУ: «Математична вікторина»
- «Загадковий» урок української літератури. Із народної мудрості. Загадки як вид усної народної творчості. Розгляд змісту і форми загадок. Види загадок. Художні засоби в них
- Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Морально-етичні проблеми в казці.
- Галина Малик. Короткі відомості про письменницю та її казки
Хороша розробка у скарбничку вчителю-предметнику! Дуже круто було б додати презентацію з наочністю. Коли йде мова про види обличчя, демонстрація типів такого лиця, форми носу. очей, вух, кольору волосся і т. д. Проте основа – варта уваги однозначно!!!
Урок розвитку мовлення з літератури “Складання літературного портрета героя” дуже цікавий. Вчителька поєднує зв’язок двох мистецтв: літератури та образотворчого мистецтва. Знайомить учнів з картинами (портретами видатних людей). Показує віддмінність художнього слова, яким змальовується портрет героя та засоби, за допомогою яких створюють портрети художники.Також цікаво подає словничок термінів.Звичайно, це запам’ятовується учням. Дякую.