Підібрати матеріали:

Робочий зошит учня 10 класу з курсу "Інтегровані науки"

Автор: Євтушенко Олена Іванівна

Посада: учитель географії

Місце роботи: Білопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. С.М. Гордієнка

Оцініть публікацію:

Такою вже є вчительська вдача – бути завжди у вихорі фахових змін. Однією з таких у 2018 році було впровадження в 10 класах закладів загальної середньої освіти для учнів, які обрали предмети гуманітарного профілю, інтегрованого курсу, зокрема,  йдеться про «Природничі науки. Минуле, сучасне та можливе майбутнє людства і біосфери» (авторський колектив: Дмитро Шабанов, Олександр Козленко). Ідея має свою логіку. Відповідно до чинних навчальних програм учні завершують вивчення курсів географія, біологія, хімія та фізика в 9 класі. Тож що далі? Або поглиблювати знання з усіх вищеназваних предметів, або опрацювати їх у вигляді інтегрованого курсу і поглиблювати знання з тих гуманітарних предметів, із якими планується пов’язати своє майбутнє. Хочу висловити  щодо другого варіанту вибору і насамперед звернути увагу на проблеми з якими зіткнулася особисто. Їх можна систематизувати в дві групи. Перша – організаційно-методичного характеру. Зрозуміло, що передує запровадженню курсу  спілкування з учнями та їх батьками. Доки не приступили до діла – усім цікаво, усі згодні. Розпочалася робота – і частина з них не проти повернути «традиційні» предмети. Воно й не дивно – підручників немає, багато навчального матеріалу необхідно здобувати і опрацьовувати самостійно. І ще один момент – так вже склалося, що вчителя в школі ототожнюють з предметом, а звідси – логічне питання (з боку батьків) – «Чому в моєї дитини у Вас із біології в 9 класі було 10, а з інтегрованого курсу – 6?». Одним словом, супротив із боку батьків наявний.

Не в кращій ситуації і вчитель. Підготовка до уроку з інтегрованого курсу займає значно більше часу, ніж то б було за інших обставин. Далі – наприклад географ – біолог гадки не має про навчальні програми фізики та хімії і на якому рівні вони вивчалися в основній школі (на які знання опиратися, а що для учнів нове?).

Ну і декілька слів про другу групу проблем, пов’язаних із самою програмою інтегрованого курсу. Я з великою повагою ставлюся до науковців і ціную їхню працю. Але програма  авторського  колективу Дмитра Шабанова та Олександра Козленка для наших учнів сільського району важка. Насамперед, нагадую умову впровадження курсу – для учнів, які обрали як профільні  – гуманітарні предмети. Тож виникає питання: навіщо ж так глибоко занурюватися в природничі? Далі  – у моїй уяві інтегрований урок  – це опанування однієї теми через призму різних предметів. А що ми маємо – блок географії, блок фізики, блок біології і тощо. Отже, на моє переконання, розпочати потрібно з адаптування самої програми. Якщо це не зробити, то ідея із запровадженням інтегрованого курсу може просто зійти нанівець. А сама ідея не погана.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ є Робочим зошитом із природничих наук для учнів 10-го класу, авторства Євтушенко О.І., учителя географії. Зошит побудований на інтегрованому курсі "Природничі науки" та містить теми про минуле, сучасне та можливе майбутнє людства і біосфери. Включає в себе розділи про науковий метод, структуру наукового дослідження, значення науки для людства, а також детально охоплює теми виникнення всесвіту, основи екології, еволюції життя на Землі та важливість наукового підходу в охороні здоров'я. Окрім теоретичного матеріалу, зошит містить завдання для самостійної роботи, експериментів, Можливе майбутнє людства і біосфери, та роль науки у суспільстві.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно