Підібрати матеріали:

"Розвиток мовлення дітей з ООП засобами сенсорної інтеграції"

Автор: Цепух Тетяна Миколаївна

Посада: асистент вчителя

Місце роботи: школа

Оцініть публікацію:

У статті описані форми та методи роботи педагогів для покращення мовлення, використовуючи сенсорну інтеграцію в навчальному процесі з дітьми з ООП.

За останнє десятиріччя в Україні особливо гострою стала проблема дитячої інвалідності. Серед дитячого населення України близько 1,9% мають статус дитини- інваліда. У країні продовжується запровадження заходів, спрямованих на профілактику дитячої інвалідності. Зокрема, проводиться масовий скринінг новонароджених на фенілкетонурію та вроджений гіпотеріоз, що сприяє своєчасній діагностиці станів, які призводять до ранньої тяжкої і нвалідизуючої патології з високим ступенем розумової відсталості.

На сучасному етапі розвитку суспільства значно посилилася увага до якості й доступності освіти для дітей з особливими освітніми потребами, зокрема дітей з мовленнєвими порушеннями. Усі учасники освітнього процесу об’єднані однією метою створення оптимальних умов для повноцінного розвитку дітей та задоволення потреб для їх самореалізації. Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» головна мета дошкільних навчальних закладів – зміцнення здоров’я, розвиток і формування особистості, забезпечення соціально-психологічної реабілітації та адаптації дитини шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу у комплексі з корекційно-розвивальною та лікувально-оздоровчою роботою.

За спостереженнями останніх п’яти років, приблизно у 25–30% дошкільнят, які відвідують дитячий садок, є ознаки мовленнєвих порушень, які в свою чергу негативно впливають на нервово-психічну діяльність дитини, її поведінку, що в подальшому є серйозною перешкодою для оволодіння нею програмою дошкільного закладу, а надалі і програмою початкової школи.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ присвячений розвитку мовлення дітей з особливими освітніми потребами (ООП) через застосування сенсорної інтеграції. Він описує сучасні педагогічні підходи та методики, які спрямовані на формування оптимального навчально-виховного середовища. Зазначено, що навчальна програма враховує індивідуальні особливості дітей для забезпечення їх соціалізації та інтеграції в суспільство, приділяє увагу розробці комплексних вправ для розвитку дрібної моторики, формуванню правильної звуковимови, а також використанню кінезіології та інших інноваційних технологій у роботі з цією категорією дітей.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно