Підібрати матеріали:

Пошукова робота «Кирило-Мефодіївське братство» і його вплив на розвиток української національної ідеї та державотворення»

Автор: Мостівченко Ірина Олександрівна

Посада: вчитель історії

Місце роботи: Лубенська ЗШ №3

Оцініть публікацію:

Ідея національної свідомості і національно-визвольної боротьби турбувала український народ на протязі багатьох століть. Доля українців була тяжкою і непростою. Нашими землями володіли різні держави.

Наступ Польщі, Литви, Угорщини у ХІІ-ХІІІ ст. позначилися на розвитку національної свідомості прагненням до об’єднання, збереження мови, культури традицій, побуту. Виникнення козацтва і Запорізької Січі сприяли поширенню демократичних традицій, культу ідей «вольності» – устремління до соціальної справедливості, незалежності, єднання на демократичних принципах.

Мета нашої роботи полягає в тому, щоб ознайомитися з діяльністю «Кирило-Мефодіївського братства» і його впливом на розвиток української національної ідеї в суспільно-політичному русі Наддніпрянської України ХІХ ст., визначити цілі і значення діяльності першої української нелегальної політичної організації, ознайомитися з програмними документами братства і розкрити значення творчості Т.Г. Шевченка для розвитку українського національно-визвольного руху.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Швидкий вхід / реєстрація за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно