Пішохідні переходи за межі дитячого садка мають велику цінність для зміцнення здоров’я дітей та формування рухових умінь: вміння дітей вільно ходити на відстань, природно координуючи рухи рук і ніг, перемінного рухання руками в такт ходьбі та бігу; формувати правильну поставу; розвивати фізичні якості (швидкість, спритність, витривалість, силу, окомір, гнучкість); Рухова діяльність у поєднанні зі свіжим повітрям, сонцем підвищує захисні реакції організму дітей, загартовує їх. Навколишня природа, різноманітні враження збагачують знання, виховують естетичні почуття дітей.
Дуже важливою частиною є попередня робота під час якої потрібно навчити дітей дотримуватися дисципліни та ознайомити їх з правилами дій пішоходів на вулиці, правил поводження в суспільних місцях та на ігрових майданчиках.
Під час проведення пішохідних переходів крім оздоровчих необхідно вирішувати освітні завдання: ознайомлення з архітектурою будинків, породами дерев, поряд з якими проходять діти тощо. Тому метою пішохідних переходів є удосконалення рухових навичок та комплексний розвиток рухових якостей у природних умовах (парк, ліс, берег річки), навчання дітей орієнтуватися на місцевості.
Актуальна тематика представленого конспекту. Мова викладу – проста, грамотна,
змістовна, послідовна. Логічно поєднанні різноманітні вправи та завдання