Контактні лінзи застосовуються для лікування порушень рефракції (близорукість, далекозорість, астигматизм та ін.), дозволяючи людям насолоджуватися сприйняттям навколишнього світу. Крім того, карнавальні, кольорові, лінзи відтінків дають можливість створити оригінальний образ.
З яких матеріалів виготовляють сучасні контактні лінзи?
Для виготовлення сучасної контактної продукції використовують такі матеріали:
-
М’які лінзи створюються із силікону та силікон-гідрогеля, які забезпечують зволоження рогівки та постачання її киснем. Завдяки цим властивостям м’які КЛ характеризуються гіпоалергенністю, максимальним комфортом при носінні та швидким періодом адаптації очей..
-
У виробництві твердих лінз застосовуються полімери. Ці жорсткі газопроникні матеріали здатні добре фіксуватися та тримати форму..
Що таке гідрогель?
Сучасні м’які контактні лінзи (МКЛ) із гідрогелю мають показник киснепроникності від 20 до 30 Dk/t, що дає можливість їх безпечно використовувати протягом дня. Однак для безперервного носіння протягом тривалого часу вони не рекомендуються.
До переваг гідрогелевих лінз можна віднести:
- комфорт при носінні та безпека для очей (тільки при використанні в денному режимі);
- досить швидкий період адаптації очей;
- доступні ціни.
Серед недоліків цього виду МКЛ можна відзначити:
- неможливість експлуатувати лінзи протягом тривалого часу;
- низьку кисневопроникність.
При носінні лінз гідрогелевих в приміщеннях з дуже сухим повітрям до кінця дня спостерігається почервоніння очних яблук.
Що таке силікон?
Силікон-гідрогелеві МКЛ користуються великою популярністю через свої властивості, які забезпечуються двома компонентами – гідрогелем та силіконом. У матеріалі цих лінз основою є гідрогель, тоді як силікон відповідає за киснепроникність.
Завдяки гідрофобності силікону в лінзі міститься волога, незважаючи на можливу відсутність слізної рідини. МКЛ характеризується високим показником Dk/t. Ось чому продукцію із силікон-гідрогеля можна безперервно носити протягом тривалого часу і навіть не знімати. У цьому почервоніння очей відсутня, оскільки органи зору добре забезпечуються киснем.
Серед переваг силікон-гідрогелевих лінз виділяють:
- високий рівень кисневопроникності (до 170 Dk/t);
- можливість носіння виробів протягом тривалого часу (пролонгований, гнучкий або безперервний режим носіння).
Мінуси лінз із силікон-гідрогеля полягають у наступному:
- досить висока ціна;
- триваліший, ніж у гідрогелевих лінз, період адаптації;
- схильність лінзи до пересихання (дегідратації);
- індивідуальні алергічні реакцію матеріал.
Силікон підвищує пружності лінзи, одночасно роблячи її більш жорсткою і крихкою, що може призвести до пошкодження виробу.
Де купити найкращі контактні лінзи?
В інтернет-магазині Dostavka Linz клієнти можуть придбати м’які контактні лінзи як із силікону, так і силікон-гідрогеля. Дізнатися, з чого виготовлені лінзи, можна у менеджера або самостійно ознайомитися з каталогом на сайті магазину.
Використовуючи фільтри, покупці можуть вибрати тип лінз, бренд, види МКЛ за режимом та терміном носіння, радіусом кривизни та сфери, киснепроникністю, вмістом вологи, а також за наявністю або відсутністю УФ-фільтра. Крім лінз, пацієнти можуть підібрати розчини для дезінфекції та очищення контактної оптики, які забезпечать належний догляд за контактною оптикою.