Сучасне мистецтво знаходиться у напруженому пошуку ідей, які допоможуть відновити втрачений зв’язок між тимчасовим і вічним, земним і небесним, матеріальним та ідеальним. З огляду на це образ жінки і те, як він втілюється у творах мистецтва – тема досить неоднозначна та актуальна. Адже жінка, її краса та духовність завжди були предметом уваги митців багатьох поколінь у світовій та українській культурі.
Ми ставимо за мету дослідити особливості художнього моделювання жіночих образів у творах світового та українського образотворчого мистецтва.
Мета роботи й обраний аспект дослідження визначають конкретні завдання: розкрити особливості загальної постановки зображення жінки у творах образотворчого мистецтва; визначити особливості зображення жіночих образів у творах митців різних епох; простежити зміни у трактуванні жіночого образу відповідно до уявлень про жіночу красу та зв’язок створеного образу з суспільно-політичною ситуацією в країні; розкрити трансформацію образу жінки в контексті зміни ціннісно-моральних основ; виокремити ставлення до жіночої краси, сформованого в українській та світовій культурі; виконати порівняльний аналіз у ставленні до трансляції жінки як об’єкта культурної традиції.
Проведений аналіз жіночого фактора в образотворчому мистецтві ХІХ – ХХст. засвідчив поступову трансформацію традиційних уявлень про роль і статус жінки в суспільстві, переосмислення особистості жінки, її тілесних і духовних особливостей, суспільного буття, а також уявлень про жіночу красу.