Україна почала процес побудови нової освіти. Ми, педагоги,маємо задуматися, як нам долучитися до цього процесу і які зміни впроваджувати у свою роботу. На мою думку, клас не має бути обмеженим простором, а розширенням життєвого досвіду, каталізатором учнівських думок, дослідження і комунікації. « Як це зробити?» – це запитання треба ставити собі щодня, коли готуємося до праці з дітьми.
Гра є провідною діяльністю дітей, майже все життя дитина минає в ігровій діяльності. Весь урок у дітей молодшого віку наповнений грою, але грою не заради розваги, а грою навчальною, що вимагає складних розумових операцій, аналізу та синтезу.
Кількість ігор повинна бути в припустимих межах. Доречно продумати і поетапний їх розподіл: на початку уроку гра повинна допомагати зацікавити, організувати дитину; в середині уроку гра повинна націлити на засвоєння теми; наприкінці уроку – може мати пошуковий характер. Але на кожному етапі уроку вона повинна бути цікавою, доступною, мати пошуковий характер, містити різні види діяльності учнів. Під час організації гри на уроці важливо продумати і те, в якому темпі вона буде проводитися.
Щоб урізноманітнити навчальний процес вчитель повинен впроваджувати в свою педагогічну діяльність проведення нестандартних уроків. Адже такі уроки розвивають творче мислення, інтерес школярів до навчання та значно впливають на розвиток пізнавальних здібностей здобувачів освіти. Дякую!