Підібрати матеріали:

Нариси. Художня література для підлітків

Автор: Lykhatska Liliia Oleg

Посада: учитель української мови та літератури

Місце роботи: ліцей

Оцініть публікацію:

Ця книга з’явилася внаслідок одного із завдань старшої школи. Учні ліцею «Надія», який розташований в м. Покровськ Донецької області, на підконтрольній Україні території, – обдаровані старшокласники, що проводять наукові дослідження  в межах Малої академії наук України та є ії дійсними членами.

Автор книги обрав завдання, пов’язане з майбутньою професією,-давно мріє бути журналістом. Та й під рукою опинилася книга з ліцейської бібліотеки сучасної авторки- журналістки Віроніки Миронової (у соцмережахРонні) «Люди Донбасу. Життя спочатку», у якій йшлося про долі так званих переселенців, що виїхали з непідконтрольної Україні території внаслідок антитерористичної операції на Донбасі. Тема захоплива та щемлива тимбільше, що в ліцей

з 2015 року почали прибуватиучні з Донецька, Авдіївки, Харцизька,знову з Авдіївки…Зараз деякі герої вже давно випускники ліцею.

Автор у нарисах описав історії своїх однолітків. Виявляється, на момент переїзду декому з них було десять – одинадцять років. Зараз це свідомі юнаки та юнки, мотивовані, завзяті, цілеспрямовані, мають власні досягнення. Вони пережили ті події, незважаючи на те, що хтось із них  був на крок від смерті. Їх розповіді й надихнули автора на створення циклу новел «ДОЛЕЛАМ».

Спілкуючись зі своїми героями, автор  зрозумів: війна може забрати минуле, але вона ніколи не заборонить дивитися  у світле майбутнє та радіти теперішньому.

 

Вікно перегляду документа
Отримати код

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно