Підібрати матеріали:

Методична розробка Елементи ізотерапії в стабілізації емоційних станів учнів з особливими освітніми потребами

Автор: Коршун Юлія Анатоліївна

Посада: вчитель за індивідуальною формою навчання

Місце роботи: Бахмутська ЗОШ І-ІІІ ст. №5 з профільним навчанням

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

В рамках роботи в НУШ актуальними для педагога є основи нейропсихології, які дозволять  зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та намітити шляхи їх  усунення. В цьому йому допоможе Ізотерапія – заняття з учнями, в основу яких покладені різні методи образотворчого мистецтва та зображувальної  діяльності.

Саме образотворча діяльність розвиває координацію рухів і бере участь в узгодженості міжпівкульної взаємодії, активізує конкретно-образне мислення пов’язане з роботою правої півкулі і абстрактно-логічне, за яке відповідає ліва півкуля.  Корекційна мета полягає в гармонізації розвитку особистості через самопізнання і самовираження, зниження напруги, підвищення рівня  самооцінки, нівелювання тривожності,  формування впевненості в собі, зняття психо-м’язових зажимів,  розвитку навичок міжособистісного спілкування.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ присвячений темі використання ізотерапії для стабілізації емоційних станів учнів з особливими освітніми потребами, особливо в контексті нової української школи. Вказано на важливість розуміння педагогами основ нейропсихології та функціонування дитячого мозку. Ізотерапія, яка включає різноманітні методи образотворчого мистецтва, виступає ефективним засобом корекції та розвитку. Малювання визнано корисним для розвитку координації рухів, міжпівкульної взаємодії, конкретно-образного та абстрактно-логічного мислення. Ізотерапія сприяє самопізнанню, самовираженню, підвищенню самооцінки, зниженню тривожності та розвитку навичок міжособистісного спілкування через творчість. Також обговорюються переваги ізотерапії порівняно з іншими методами корекції, включаючи нетрадиційні техніки малювання та терапевтичні можливості використання різних матеріалів для малювання.

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно