Спортивно-масові заходи – змагання, фестивалі і традиційні спортивні свята, що проводяться, – один з найбільш ефективних шляхів залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом. Такі заходи сприяють вихованню колективізму, причетності, почуття гордості за свій гурток, заклад. Вихованці вчаться дотримуватися традиції закладу, долучаються до його історії.
Спортивне змагання – це змагання (суперництво) людей в ігровій формі з метою з’ясування переваги в ступені фізичної підготовленості, у розвитку деяких сторін свідомості. Спортивні змагання – яскраве, емоційне видовище. Задоволення від спортивних видовищ виникає внаслідок співучасті в них глядача, вони сприяють сміливим і рішучим діям учасників, їх високих досягнень. Змагання дозволяють вирішувати педагогічні, спортивно-методичні та суспільні завдання. Під час спортивних змагань вирішуються ті ж педагогічні завдання, що і на заняттях фізичною культурою і спортом в цілому, тобто вдосконалення фізичної, технічної, тактичної, психічної та теоретичної підготовленості. Змагання – одна з дієвих заходів підвищення тренованості спортсмена. Особливо велике значення спортивних змагань для формування вольових рис характеру.
Велике дякую за такий цікавий матеріал! Дуже корисний, актуальний матеріал, дійсно дуже може допомогти в роботі при оргнізації спортивно-массових заходів.
Найвища похвала автору за таку цікаву, актуальну методичну розробку. Вона дійсно варта уваги педагогів! Буде дуже корисною у роботі!