Підібрати матеріали:

Методична розробка уроку з предмету "Охорона праці"

Автор: Рибалка Наталя Георгіївна

Посада: викладач предметів професійної підготовки

Місце роботи: ДНЗ "Куп'янський регіональний центр професійної освіти"

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Дана методична розробка з предмета «Охорона праці»  презентує урок, що містить елементи технології розвитку критичного мислення.

Технологія формування та розвитку критичного мислення є однією з інноваційних педагогічних технологій, де увага переноситься на процес набуття учнями знань, умінь, навичок, життєвого досвіду, які трансформуються у ключові компетентності.

Педагог, який використовує елементи технології розвитку критичного мислення, вчить учнів, перш за все,  задавати питання типу:

  • Що я думаю по це?
  • Як нові знання відповідають раніш отриманим?
  • Що я можу робити по-іншому після вивчення нового матеріалу?
  • Як нові знання впливають на мою думку, погляд, рішення?

Критичне мислення формується поступово, воно є результатом щоденної кропіткої роботи викладача й учня, з уроку в урок, з року в рік.

Структура уроку, на якому використовуються елементи технології розвитку критичного мислення, має три  етапи:

  1. Етап актуалізації та мотивації («виклику»), призначений «підняти» з пам’яті учнів ту інформацію, яка стане відправною на даному уроці, сформувати інтерес до нової теми, активізувати навчальну діяльність учнів, визначити проблемне питання, сформулювати основні задачі уроку.
  2. Етап осмислення. Учні вступають в безпосередній контакт з новою інформацією. Проводиться систематизація нових знань, відбувається оцінювання, порівняння нових знань з тими, що вже відомі.
  3. Етап рефлексії – найважливіший для розвитку критичного мислення в учнів, бо його основними завданнями є узагальнення, систематизація вивченого й рефлексія щодо процесу і результатів навчальної діяльності. Необхідно, аби учні подумали про те, що вони дізналися, чого навчилися, запитали себе, що це для них означає, як це змінює їхнє бачення і як вони можуть це використовувати. Під час підбиття підсумків учні удосконалюють важливе уміння – резюмувати інформацію, передавати почуття й уявлення в кількох словах, співвідносити нову інформацію зі своїми уявленнями, тобто свідомо пов’язувати нове з відомим.

Побудова уроку за технологією розвитку критичного мислення вимагає багатьох знань і вмінь від педагога. Перелік методів достатньо великий. Добирати їх слід з огляду на мету, завдання, зміст уроку. Головне те, що викладач має створювати атмосферу позитивної взаємодії учнів, а ще – і це принципово важливо – самому мислити критично.

 

 

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ є методичною розробкою уроку на тему "Горіння речовин і способи його припинення" для вчителів предмета "Охорона праці". Розроблено Наталею Рибалкою у рамках проєкту науково-методичного центру ПТО у Харківській області. Документ включає вступ про критичне мислення, методичні рекомендації з підготовки та проведення уроку, технологічну карту уроку, деталізований план уроку з описом етапів, список використаних джерел, а також додатки з опорними конспектами й методичними матеріалами для інтерактивної роботи з учнями. В основі уроку – застосування критичного мислення для осмислення і аналізу інформації про пожежну безпеку.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно