Застосування ментальних карт у педагогічній діяльності має ряд переваг. Це інноваційна технологія, яка створює нестандартні умови для засвоєння знань учнями і спонукає вчителя на творчі досягнення та пошук нової інформації. Працюючи над ментальними картами, педагог змушує свій мозок працювати інтенсивніше, водночас підвищуючи рівень професійної компетентності.
Ментальна карта – це незмінна маршрутна карта – пам´ятка, яка дозволяє організувати інформацію так, щоб з нею було легко працювати. За допомогою такої карти кожен може швидше та легше запам’ятовувати та згадувати потрібні факти (порівняно з традиційним конспектом).
За наявності в кабінеті мультимедійної дошки, можна проектувати готові ментальні карти на екран в якості наочного матеріалу, дивитися відео або складати ментальні карти фронтально, одразу на уроці, наприклад, при виконанні завдання методом мозкового штурму. Крім цього, замість традиційного складання плану уроку (як більш легке вирішення даної проблеми)можна створити ментальну карту уроку. Таку карту можна зберігати в онлайн – галереї і в разі необхідності легко змінити, роздрукувати лише одну сторінку, замість 2-3.
Впевнена, що при використанні ментальних карт як засобу навчання в учнів спостерігаєтиметься підвищення мотивації та пізнавального інтересу до предметів.
Методичний посібник стане гарним помічником у роботі вчителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти, гімназій, ліцеїв.
Вітаю! Дякую за змістовну та цікаву роботу! Використання ментальних карт як засобу навчання в учнів спонукатиме підвищення мотивації та пізнавального інтересу до предметів.