Тема : « Подорож в математичну країну »
Мета : закріпити кількісну та порядкову лічбу в межах 10, уміння визначати суміжні числа; розвивати логічне мислення, увагу, орієнтування в просторі; виховувати інтерес до занять з математики.
Матеріал: картки з цифрами, набір геометричних фігур, лічильні палички, іграшки, предметні картинки.
Хід заняття :
- Зацікавлюючий момент
Станьте діти, всі рівненько,
Посміхніться веселенько.
Поверніться до гостей,
Привітайтесь : « Добрий день ! »
- Основна частина
Вихователь : – Діти, багато цікавого і незвичайного ми зустрічаємо на наших заняттях . Сьогодні ми вирушимо з вами в країну Математики. Ви готові ? Тоді наш поїзд вирушає …
Вихователь : – Перша зупинка « Місто цифр »
- Діти, подивіться –всі числа в числовому ряду переплуталися. Давайте розтавимо їх по порядку ( цифри від 1 до 9 ).
- Молодці. А тепер назвімо сусідів чисел.
Дидактична гра « Горішки для білочки »
Вихователь : – Вирушаймо далі. Наступна зупинка : Місто « Геометричних
фігур »
- У цьому місті живуть дивні мешканці. Щоб їх зустріти, необхідно відгадати загадки .
- Немає кутів у мене
І схожий на блюдце я,
На тарілку і на кришку,
На кільце, на колесо
Хто ж я такий, друзі ? ( коло)
- Гори на нього схожі
У дворі всі гірки схожі
А ще на дах будинку
Дуже сильно він схожий
Що ж загадала я ? ( трикутник )
- Я фігура – хоч куди,
Дуже рівна завжди,
Всі кути в мене рівні
І чотири сторони ( квадрат )
- Фігура схожа на яйце
Або на обличчя твоє ( овал )
- На квадрат я дуже схожий
Маю теж чотири сторони
Тільки дві з них протилежні
Однієї довжини
Прямих кутів чотири маю
Як мене звати, хто згадає ? ( прямокутник ).
- Ось і ми зустріли своїх знайомих. Їх ми можемо зустріти не тільки в країні Математики, але і скрізь, де ми буваємо. Подивіться навкруги чи є в нашій групі предмети схожі на геометричні фігури. Назвіть, їх будь-ласка.
- Діти : вікно,годинник, двері, м’яч, стіл, дошка, книга.
- Вихователь : молодці, дякую.
- Давайте, ми з вами збудуємо будиночки для геометричних фігур з рахувальних паличок. Кожен будинок складається з … ( дах, двері, вікно,замок). Пограймо гру.
- Дидактична гра « Знайди ключик до замочка » ( діти по черзі працюють біля дошки ).
- Молодці ! Саме час всім нам відпочити. Отже, наша зупинка « Місто відпочинку »
Раз, два, три, чотири, п’ять !
Час прийшов відпочивати.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата – скоки-скоки !
Десять, девять, вісім, сім –
Час за парти нам усім.
Наступна зупинка « Місто Економіка »
( на парті виставлені іграшки )
- Скажіть, будь-ласка, що це за предмети ? Так, це іграшки. Де можна придбати іграшки ? ( відповіді дітей ) Щоб для цього потрібно мати ? ( гроші) Давайте перевіримо, що можна купити за гроші.
Дидактична гра « Що можна купити за гроші, а що –ні ?»
Вихователь : – Можна зробити висновок, що не все на світі можна купити за гроші.
Остання наша зупинка « Місто кмітливих » .
- В цьому місті живуть кмітливі, веселі люди і завдання у них не звичайні. Я пропоную вам їх вирішити.
Гра « Мовчанка » ( вихователь зачитує питання, діти відповідають мовчки, показуючи цифру- відповідь).
- Скільки пальців на одній руці ? ( 5)
- Скільки очей у кішки ? ( 2)
- Скільки кутів у квадрата ? ( 4)
- Скільки очей у світлофора ? ( 3)
- Скільки пір року ? ( 4)
- Підсумок заняття.
- Наша подорож завершується, час повертатися в групу.
- Сподобалась вам країна Математика ?
- Які міста відвідали ?
- Скажіть, що було легким, а що важким ?
- Дякую, вам за активність.
- До нових зустрічей !