Підібрати матеріали:

Конспект уроку з географії 6 клас "Болота, їх типи і поширення, причини заболочення"

Автор: Бондарь Ольга Олегівна

Посада: вчитель географії та історії

Місце роботи: Зачепилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Оцініть публікацію:

Болота виникають при заростанні озер. Спочатку на дні озера відкладаються мул, пісок, рештки рослин. Озеро поступово міліє. Підводна рослинність змінюється надводною, вологолюбною, що вкриває всю його поверхню. Коли ці рослини відмирають, їхні рештки відкладаються на дні. З часом вони нагромаджуються, ущільнюються і перетворюються на торф. Так на місці озера з’являється болото. 

Причиною утворення боліт є надмірне зволоження, a які ж типи боліт ми знаємо і де вони поширені.

Верхові– Лежать на підвищених ділянках – здебільшого вододілах. Живляться вони атмосферними опадами, тому ці болота бідні на мінеральні речовини. Рослинність, що росте там, невибаглива: пригнічена сосна, журавлина, пухівка, сфагнові мохи. Нагромадження торфу відбувається швидше в центральній частині болота, ніж на краях. Тому верхові болота мають опуклу форму. Торф цих боліт використовується як паливо і сировина для хімічної промисловості. Найбільше верхове болото в Україні знаходиться в Українських Карпатах – у зниженні на Полонинському хребті на висоті близько 1 800 м. Воно утворилося внаслідок заболочування низки невеликих озерець.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ описує план уроку на тему боліт, їх типів і поширення, а також причин заболочення. Мета уроку - розширити знання учнів про води суходолу в Україні, навчити аналізувати розміщення поверхневих вод, залежність річок від рельєфу і клімату, покращити навички роботи з картою, розвивати різні компетентності. Під час уроку учні дізнаються про особливості та значення боліт, працюватимуть у групах для дослідження типів боліт і їх характеристик, а також обговорять важливість боліт для екосистеми та вплив меліорації на них.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Плосконос Ірина Ігорівна
Плосконос Ірина Ігорівна каже:
30.10.2020 о 14:11

Конспект уроку дуже гарний. Доступно все написано. Цікаво підібраний матеріал все детально. Добре що є наочний матеріал

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно