Підібрати матеріали:

Конспект уроку "Основні положення СТВ. Швидкість світла у вакуумі. Постулати СТВ. Релятивістський закон додавання швидкостей"

Автор: Гудименко Тетяна Вікторівна

Посада: вчитель фізики та математики

Місце роботи: Соснівський ОК

VIP-користувач

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Тема: Основні положення СТВ. Швидкість світла у вакуумі. Постулати СТВ. Релятивістський закон додавання швидкостей

Мета: розглянути принцип відносності Галілея й ознайомити учнів з постулатами Ейнштейна; усвідомлення учнями причин створення теорії відносності, пояснення її змісту, постулатів спеціальної теорії відносності Ейнштейна; розуміння закону додавання швидкостей у релятивістській механіці; ознайомити учнів з астрономічним і лабораторним методами вимірювання швидкості світла, пояснити суть сталості швидкості світла у вакуумі; ознайомити учнів з релятивістським законом додавання швидкостей; пояснити учням, у якому співвідношенні знаходяться класичний та релятивістський закони додавання швидкостей; розвивати логічне мислення учнів. Виховати прагнення до самостійного вирішення поставлених завдань. Розвинути розумові здібності

Методи: за джерелом одержання знань – словесні (лекція,  робота  з  книгою), наочний (презентація Power Point «Спеціальна  теорія  відносності Ейнштейна», схема «Механіка», таблиця «СТО»), практичний (тестові завдання, «Вірю – не вірю», завдання); за характером пізнавальної діяльності – пояснювально – ілюстративний, репродуктивний, частково – пошуковий.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, тести, портрет А. Ейштейна.
Епіграф: Теорія відносності Ейнштейна – це Акрополь людської думки.
                                                                                                                     Л. Купер

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ описує план уроку, присвяченого основним положенням спеціальної теорії відносності (СТВ) Ейнштейна, який включає розгляд принципу відносності Галілея, постулатів Ейнштейна, швидкості світла у вакуумі та релятивістського закону додавання швидкостей. Мета уроку — ознайомити учнів з ключовими ідеями СТВ, сталістю швидкості світла та розвивати логічне мислення. Урок включає актуалізацію знань з допомогою тестів, мотивацію через ігри, пояснення теорії лекційним методом, використання наочних матеріалів (презентацій, таблиць), а також впровадження практичних завдань для кращого засвоєння матеріалу.

Вікно перегляду презентації
Отримати код

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Просяник Ірина Анатоліївна
Просяник Ірина Анатоліївна каже:
20.10.2019 о 16:24

Хороша розробка уроку, чудова презентація. Все це стане в нагоді як молодим вчителям, так і досвідченим колегам. Дуже сподобався сінквейн ( так ще називають сенкан) про теорію відносності: ” У Всесвіті – мить, на Землі – століття” !!!!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно