Тема: Основні положення СТВ. Швидкість світла у вакуумі. Постулати СТВ. Релятивістський закон додавання швидкостей
Мета: розглянути принцип відносності Галілея й ознайомити учнів з постулатами Ейнштейна; усвідомлення учнями причин створення теорії відносності, пояснення її змісту, постулатів спеціальної теорії відносності Ейнштейна; розуміння закону додавання швидкостей у релятивістській механіці; ознайомити учнів з астрономічним і лабораторним методами вимірювання швидкості світла, пояснити суть сталості швидкості світла у вакуумі; ознайомити учнів з релятивістським законом додавання швидкостей; пояснити учням, у якому співвідношенні знаходяться класичний та релятивістський закони додавання швидкостей; розвивати логічне мислення учнів. Виховати прагнення до самостійного вирішення поставлених завдань. Розвинути розумові здібності
Методи: за джерелом одержання знань – словесні (лекція, робота з книгою), наочний (презентація Power Point «Спеціальна теорія відносності Ейнштейна», схема «Механіка», таблиця «СТО»), практичний (тестові завдання, «Вірю – не вірю», завдання); за характером пізнавальної діяльності – пояснювально – ілюстративний, репродуктивний, частково – пошуковий.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, тести, портрет А. Ейштейна.
Епіграф: Теорія відносності Ейнштейна – це Акрополь людської думки.
Л. Купер
Хороша розробка уроку, чудова презентація. Все це стане в нагоді як молодим вчителям, так і досвідченим колегам. Дуже сподобався сінквейн ( так ще називають сенкан) про теорію відносності: ” У Всесвіті – мить, на Землі – століття” !!!!