Підібрати матеріали:

Конспект уроку "Ідея одухотворення життя й відновлення втрачених зв’язків у п’єсі -феєрії М. Метерлінка «Синій птах». Особливості розвитку сюжету та композиції"

Автор: Волкова Юлія Вікторівна

Посада: вчитель зарубіжної літератури та мистецтва

Місце роботи: Запорізька ЗОШ I - III ступенів № 75 Запорізької міської ради

Оцініть публікацію:

“Синій птах” – одна з найбільших за обсягом п’єс Метерлінка про сенс життя і всемогутність людини. Учні на уроці визначають елементи композиції п’єси, жанру, філософсько-етичного задуму письменника, який  вважав головним змістом морального життя людини пошуки істини. Діти роблять висновок про те, Синій Птах Щастя  живе в кожному домі. За ним не треба далеко мандрувати – вирушати в путь треба, щоб зрозуміти й оцінити свій дім. Тільки його не можна тримати у клітці, бо Щастя, Добро, Любов приходять тільки до вільних, незаздрісних, щирих серцем людей.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ присвячений уроку, який розглядає тему ідеї одухотворення життя і відновлення втрачених зв'язків у п'єсі-феєрії М. Метерлінка "Синій птах". Обговорюються особливості розвитку сюжету та композиції драми. Мета уроку - розвиток компетентностей учнів в різних сферах: знання творчості Метерлінка, вміння аналізувати літературні твори, критичне мислення, естетичний смак та інші уміння. Використовуються портрет Метерлінка, його твори та ілюстрації. Урок включає словникову роботу, аналіз композиції та сюжету "Синього птаха", бесіди за змістом драми, узагальнення й систематизацію знань.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Кожукало Наталія Вікторівна
Кожукало Наталія Вікторівна каже:
10.12.2020 о 16:47

   На мою думку, поверховою була актуалізація опорних знань. Літературний термін "п'єса-феєрія" діти почули (чи й записали), але не довели, що "Синій птах" М.Метерлінка — твір цього жанру. Логічно було б провести спочатку бесіду за змістом драми, а потім визначати елементи композиції. Ідея одухотворення життя й відновлення втрачених зв'язків залишилася без належної уваги. Учні не отримали жодного творчого завдання, всі види робіт були однотипними. Звичайно, хотілося б побачити вчительський кластер.

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно