Урок “Раціональні рівняння як математичні моделі реальних ситуацій” доцільно провести під час вивчення теми: Розв’язування рівнянь, що зводяться до квадратних, та задач, що зводяться до складання квадратних рівнянь.
Головною особливістю даного уроку є підбір авторських задач патріотичного змісту, що сприяє формуванню у підлітків громадянської компетентності, зокрема виховувати такі якості як: патріотизм, гідність, громадянську активність. Адже, сьогодні, як ніколи, слова «патріот», «герой», «справедливість», «незалежність» набули особливого значення, якими перейнялися усі небайдужі українці. Актуальним є погляд в минуле. На початку уроку учні ознайомлюються з біографією Михайла Пилиповича Кравчука, патріота України, видатного українського математика, вченого зі світовою славою. Сприймання інформації відбувається з використанням технології сторітелінг.
Під час актуалізації опорних знань застосовується прийом технології критичного мислення « Кубик Блума», розроблений американським вченим і психологом Бенджамином Блумом. Також на уроці використовується прийом маркування тексту «Інсерт». Підсумок уроку проводиться за допомогою три О : обговорення, обмін, оцінювання. Вище сказане, безумовно, дає змогу провести сучасний, цікавий та змістовний урок.
Урок вцілому нормальний і критичних зауважень не заслуговує. Але в описі до даного уроку авторка вживає не дуже коректний вираз, що може свідчити про низьку методичну обізнаність або про слабке володіння професійною українською мовою: "Урок “Раціональні рівняння як математичні моделі реальних ситуацій” доцільно провести під час вивчення теми: Розв’язування рівнянь, що зводяться до квадратних, та задач, що зводяться до складання квадратних рівнянь."
Мова йде про розділ "Квадратні рівняння", а "Розв’язування рівнянь, що зводяться до квадратних", "Розв’язування задач, що зводяться до складання квадратних рівнянь" та "Раціональні рівняння як математичні моделі реальних ситуацій” – це теми окремих уроків.
Хоча ми виставляємо оцінки за тему, а не за розділ. Тож авторка по своєму й права…
Останнім часом серед учнів різко знизився рівень зацікавленості навчальними предметами та знизилась ефективність самого навчального процесу. Якщо вчитель бажає активізувати пізнавальну діяльність учнів на уроці, зробити урок незвичним та таким, що несе позитивну атмосферу, він обов’язково повинен відходити від стандартних та класичних форм проведення заняття. Даний матеріал є прикладом такого підходу до проведення уроку.