Підібрати матеріали:

Конспект майстер-класу з художньо-продуктивної діяльності (малювання) «Знайомство з технікою Ебру»

Автор: Лопатка Олена Вікторівна

Посада: вихователь-методист

Місце роботи: ЗДО № 384 м.Харків

Оцініть публікацію:

У перській мові є слова “про” (вода) і “ру” (на), відповідно “обру”, адаптоване в турецькому як “Ебру”, значить “на воді”. У світі це мистецтво називають Турецьким мармуруванням. Однак, мармурові розводи – це лише мала частина глибокого і витонченого мистецтва.

Технологія традиційного Ебру

Ебру – це малюнок однією рідиною на поверхні іншої. Це можливо тільки, якщо у цих рідин різний поверхневий натяг. Тому воду, на якій буде виконуватися малюнок, необхідно загустити.

Техніка ебру в роботі з дошкільнятами

Спершу треба підготувати рідину, на якій ви будете малювати. Для цих цілей потрібен буде крохмаль. Розведіть його у звичайній воді до стану рідкого клейстеру. Це і буде наша основа для малювання. Фарби можна використовувати гуашеві, розведені до рідкого стану.

Візьміть посуд з широкою поверхнею. Чим ширше буде поверхню, тим більше вийде малюнок. Вилийте в підготовлений посуд клейстер і капніть на нього трохи фарби. Тонким пензликом починайте переміщати фарби так, щоб вийшов орнамент. Почати можна з найпростішого – розлучень і плям. Потім ускладнюйте малюнок, додаючи контури квітів, павиних пір`я. Крім пензлика, можна підключити й інші інструменти у вигляді ложок, лопаток і т.д.

 

 

Вікно перегляду документа
Отримати код
Швидкий вхід / реєстрація за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Липенко Taмарa Володимирівна
Липенко Taмарa Володимирівна каже:
10.11.2020 о 17:10

Сьогодні відкрила для себе нову техніку малювання. Прочитала конспект на одному подисі. Було дуже цікаво Адже малюнок на воді – це можливість закуритись у світ творчості. Дякую за ідею. Обов'язково нею скористаюся.

Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно
Авторизація
*
*
Швидкий вхід / реєстрація за допомогою: 
Реєстрація
*
*
*
Швидкий вхід / реєстрація за допомогою: 
Генерація паролю