Підібрати матеріали:

Конспект майстер-класу з художньо-продуктивної діяльності (малювання) «Знайомство з технікою Ебру»

Автор: Лопатка Олена Вікторівна

Посада: вихователь-методист

Місце роботи: ЗДО № 384 м.Харків

Оцініть публікацію:

У перській мові є слова “про” (вода) і “ру” (на), відповідно “обру”, адаптоване в турецькому як “Ебру”, значить “на воді”. У світі це мистецтво називають Турецьким мармуруванням. Однак, мармурові розводи – це лише мала частина глибокого і витонченого мистецтва.

Технологія традиційного Ебру

Ебру – це малюнок однією рідиною на поверхні іншої. Це можливо тільки, якщо у цих рідин різний поверхневий натяг. Тому воду, на якій буде виконуватися малюнок, необхідно загустити.

Техніка ебру в роботі з дошкільнятами

Спершу треба підготувати рідину, на якій ви будете малювати. Для цих цілей потрібен буде крохмаль. Розведіть його у звичайній воді до стану рідкого клейстеру. Це і буде наша основа для малювання. Фарби можна використовувати гуашеві, розведені до рідкого стану.

Візьміть посуд з широкою поверхнею. Чим ширше буде поверхню, тим більше вийде малюнок. Вилийте в підготовлений посуд клейстер і капніть на нього трохи фарби. Тонким пензликом починайте переміщати фарби так, щоб вийшов орнамент. Почати можна з найпростішого – розлучень і плям. Потім ускладнюйте малюнок, додаючи контури квітів, павиних пір`я. Крім пензлика, можна підключити й інші інструменти у вигляді ложок, лопаток і т.д.

 

 

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ описує майстер-клас з Ебру – техніки малювання на воді зі стародавньою історією. Основна мета – знайомство з Ебру, яке дозволяє розвивати креативність, уяву та самостійність мислення, активізуючи інтерес до образотворчої діяльності та зв’язне мовлення. Матеріал для роботи включає підготовку рідини з крохмалю та води, фарби гуаш, пензлі, зубочистки, піпетки, а також папір для перенесення малюнків. У майстер-класі обговорюється історія Ебру, технічний процес створення малюнків на поверхні води та їх перенесення на папір. Вихователь наголошує на естетичному розвитку та самовдосконаленні через мистецтво Ебру.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Липенко Taмарa Володимирівна
Липенко Taмарa Володимирівна каже:
10.11.2020 о 17:10

Сьогодні відкрила для себе нову техніку малювання. Прочитала конспект на одному подисі. Було дуже цікаво Адже малюнок на воді – це можливість закуритись у світ творчості. Дякую за ідею. Обов'язково нею скористаюся.

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно