У перській мові є слова “про” (вода) і “ру” (на), відповідно “обру”, адаптоване в турецькому як “Ебру”, значить “на воді”. У світі це мистецтво називають Турецьким мармуруванням. Однак, мармурові розводи – це лише мала частина глибокого і витонченого мистецтва.
Технологія традиційного Ебру
Ебру – це малюнок однією рідиною на поверхні іншої. Це можливо тільки, якщо у цих рідин різний поверхневий натяг. Тому воду, на якій буде виконуватися малюнок, необхідно загустити.
Техніка ебру в роботі з дошкільнятами
Спершу треба підготувати рідину, на якій ви будете малювати. Для цих цілей потрібен буде крохмаль. Розведіть його у звичайній воді до стану рідкого клейстеру. Це і буде наша основа для малювання. Фарби можна використовувати гуашеві, розведені до рідкого стану.
Візьміть посуд з широкою поверхнею. Чим ширше буде поверхню, тим більше вийде малюнок. Вилийте в підготовлений посуд клейстер і капніть на нього трохи фарби. Тонким пензликом починайте переміщати фарби так, щоб вийшов орнамент. Почати можна з найпростішого – розлучень і плям. Потім ускладнюйте малюнок, додаючи контури квітів, павиних пір`я. Крім пензлика, можна підключити й інші інструменти у вигляді ложок, лопаток і т.д.
Сьогодні відкрила для себе нову техніку малювання. Прочитала конспект на одному подисі. Було дуже цікаво Адже малюнок на воді – це можливість закуритись у світ творчості. Дякую за ідею. Обов'язково нею скористаюся.