Підібрати матеріали:

Кінезіологія як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами

Автор: Азламець Олена Олексіївна

Посада: вчитель- дефектолог, логопед

Місце роботи: КЗДО КТ 54 КМР

VIP-користувач

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

 

Перебуваючи на межі педагогіки, психології та медицини, логопедія використовує у своїй практиці нетрадиційні для неї методи і прийоми суміжних наук, що допомагають оптимізувати, роботу вчителя-логопеда. Кінезіологія належить до здоров’язбережувальних технологій. Її вправи спрямовані на збереження здоров’я дітей, корекцію та профілактику відхилень у їхньому розвитку.

Кінезіологія — це наука про розвиток головного мозку через рух. Її використовують у всьому світі. Засновником наукової кінезіології в Стародавній Греції вважався Асклепіад, який жив понад 2000 років тому. Елементи кінезіології містила давньоіндійська йога, Конфуцій та Гіппократ також користувалися кінезіо терапією.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ описує застосування кінезіології для розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей у дітей з особливими освітніми потребами. Він вказує на необхідність комплексної психокорекційної роботи для покращення психічного здоров'я та корекції мовленнєвих порушень у таких дітей. Документ підкреслює значення кінезіологічних вправ у цьому процесі, оскільки вони допомагають розвивати розумові здібності та фізичне здоров'я через спеціальні рухи, розвиваючи взаємодію тіла та інтелекту, а також зберігати мозок в активному стані.

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Презентація присвячена кінезіології та вправам "Гімнастика мозку", які спрямовані на розвиток розумових здібностей та фізичного здоров'я через рухові активності. Важливість руху пальців для активізації мовленнєвих центрів головного мозку освітлюється через рекомендації В.О. Сухомлинського. Метою вправ є розвиток взаємодії півкуль мозку, дрібної моторики, уваги, пам'яті та мовлення. Вправи можуть застосовуватися для адаптації дитячого організму до зовнішнього середовища, зниження захворюваності та підвищення розумової витримки.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно