Підібрати матеріали:

Характеристика учня з ООП

Автор: Нижник Ольга Ярославівна

Посада: вчитель - логопед

Місце роботи: Угринівський ліцей

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Зразок характеристики на дитину з ООП. Що ніколи не можна писати в характеристиці ( інклюзивна дитина, інклюзивна форма навчання, дитина з інклюзією, тощо.) Що характеристика повинна містити:

-характеристика повинна бути реальною (не про когось, а конкретно про того учня, ученицю, вихованця). Характеристика має бути максимально об’єктивною та обґрунтованою. Її складають на підставі систематичного, а не разового, вивчення дитини.

-має бути чіткою, конкретною і зрозумілою – написано не загальними фразами, а суто те, що дитина робить, може, вміє, знає виконує, реагує, сприймає, любить і в чому є труднощі, які зафіксовано у закладі освіти ( не пишіть, що зріст чи вага відповідає віку, натомість вкажіть конкретні цифри; не пишіть, що дитина засвоює чи не засвоює програмовий матеріал, натомість конкретизуйте що дається краще по факту – сортує по кольорах (вкажіть кольори які знає дитина, які плутає, які ще не навчилась).

  • характеристика повинна бути актуальною – написаною не про “колись”, а те що дитина знає та вміє на даний момент часу. Не варто в характеристиці використовувати складну професійну лексику. Також не вказуйте без необхідності назви тестів, бали, отримані за методиками, тощо.

  • зафіксовані сильні та слабкі сторони, інтереси, потреби.

  • Керуйтесь віковим рівнем розвитку (для дошкілля Базовий компонент)

  • повинна містити інформацію про комунікацію з дорослими та однолітками

  • варто зазначити що уже застосовувалось при адаптації, що спрацювало і дає результати, а що не підходить дитині .

✅️Якщо у закладі освіти проводили обстеження та спостереження щодо надання І рівня підтримки, зафіксуйте ці дані.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ є характеристикою на дитину з особливими освітніми потребами (ООП), зокрема з розладом аутистичного спектра (РАС). Він включає оцінку актуального рівня знань та вмінь дитини, зазначаючи начальний стан при вступі до закладу дошкільної освіти (ЗДО), а також прогрес за перший рік навчання. Описані спостереження за емоційно-вольовою сферою, фізичним та конгнітивним розвитком, мовленнєвими навичками, освітнім та соціальним розвитком. Вказані основні труднощі дитини, такі як знижена розумова працездатність, складнощі з виконанням завдань, низький рівень спілкування та соціалізації. У документі також вказані методи роботи з дитиною, спрямовані на покращення її стану.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно