Підібрати матеріали:

Етапи формування дослідницьких компетенцій та їх вплив на розвиток дітей з РАС

Автор: Драчова Ольга Фаїлівна

Посада: Практичний психолог

Місце роботи: місто Харків КЗ "ДНЗ №18"

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Сучасний етап розвитку теорії і практики корекційної педагогіки, психіатрії та психології характеризується посиленою увагою до поглибленого вивчення особливостей психічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, їх когнітивних можливостей, до виявлення особливостей формування у них пізнавальних, психічних функцій, розвитку емоційно-вольової сфери, соціальних відносин, комунікативної поведінки, що має велике науково-практичне значення. Корекційна робота з дітьми з розладами аутичного спектру  вимагає від спеціалістів (лікарів, корекційних педагогів, психологів, логопедів, реабілітологів), батьків та родичів нових прогресивних поглядів на проблему подолання аутизму в комплексному форматі, що дає обґрунтовані підстави для прогнозу розвитку та визначення освітньо-реабілітаційного маршруту, найбільш сприятливого для даної дитини. В основу роботи над проблемою покладено створення моделі освітнього простору цілеспрямованого впливу на підставі адаптованих методів та прийомів теорії розв’язання винахідницьких задач, які забезпечують оптимальний розвиток пізнавального, творчого потенціалу дитини з розладами аутичного спектру.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ розглядає етапи формування дослідницьких компетенцій у дітей дошкільного віку з розладами аутичного спектра (РАС). Описано методи і ігри, спрямовані на розвиток сенсорних навичок, творчого мислення, спілкування та соціальної взаємодії. Документ надає рекомендації щодо поетапного введення завдань від простих до складніших, використання сенсорних ігор, групових вправ, методів стимуляції творчого мислення та проблемно-розвивальних завдань. Підкреслено важливість індивідуального підходу до кожної дитини, з урахуванням віку та рівня розвитку.

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Презентація Ольги Драчової присвячена етапам формування дослідницьких компетенцій у дітей дошкільного віку з розладами аутичного спектра (РАС), використовуючи методи ТРВЗ (теорії розв’язання винахідницьких задач). Описуються чотири етапи: від навчання дитини з РАС знаходити та розв’язувати суперечності, до розвитку здатності шукати вихід з будь-якої ситуації. Робота акцентує на важливості індивідуального підходу в навчанні через гру, використання методу спроб і помилок, фокальних об'єктів та контрольних запитань для розвитку творчого мислення дітей з РАС.

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно