Підібрати матеріали:

Чому потрібне лікування наркоманії в клініці та як правильно допомогти залежному

Автор: Водолажко Лілія Іванівна

Посада: контент-менеджер

Місце роботи: ВсімОсвіта

Оцініть публікацію:
VIP-користувач

Залежність від наркотиків – це проблема, яка була завжди актуальною для українців. А зараз вона стала ще актуальнішою. Бо люди переживають стрес, багато хлопців та дівчат повертаються з війни і не можуть впоратися зі спогадами про жахіття і втрати. Все це призводить до того, що люди намагаються створити для себе ілюзії радості. А наркотики – один з найпростіших і найдоступніших способів. Люди часто думають, що точно стануть незалежними, тому можна дозволити собі вживання наркотиків для зняття стресу. На жаль, саме через таке бачення люди і стають наркоманами. Бо спочатку їм здається, що вони можуть повністю контролювати ситуацію. А потім вони самі не помічають, як вже не можуть зупинитися.

Дуже важливо звертати увагу на психологічний стан своїх близьких та не дозволяти їм заміняти наркотиками і алкоголем роботу з психологом і медикаментозне лікування антидепресантами. Але якщо залежність все ж з’явилася, необхідне термінове лікування наркоманії в спеціальній клініці. Ні в якому разі не можна пробувати вилікувати людину вдома. Це не дасть результату і може призвести до серйозних наслідків, наприклад, інсультів і інфарктів. Під час ломки організм дуже перевантажується, і без спеціальних препаратів може просто не витримати. Тому лікування вдома є дуже небезпечним та неефективним.

Як правильно допомогти наркозалежному

Якщо людина сама не готова звернутися до лікарів, спочатку можна самостійно прийти на прийом до психолога. Оточення залежного – хороше джерело інформації: https://mc-spasenie.kiev.ua/ , завдяки якому лікар може зрозуміти, що відбувається з людирною та дати її близьким правильні рекомендації. Дуже важливо, щоб залежний сам захотів звернутися за допомогою. А це значить, що його близькі повинні правильно з ним спілкуватися, аби вмовити почати лікування. І як саме це зробити, пояснює психолог.

Також, щоб дійсно допомогти залежному, дуже важливо, щоб він проходив лікування в спеціалізованій клініці, а не в закладі, де лікують працетерапією. Таке “лікування” не дає результатів, бо непропрацьовуються реальні психологічні проблем. Натомість людина стає ще більш агресивною, бо з нею там погано поводяться, і, повернувшись додому, наркозалежній, в більшості випадків, продовжує вживати наркотики та починає дуже негативно ставитися до свого оточення. Бо вважає цих людей винними в тому, що йому довелося пережити в такому місці.

В спеціалізованій клініці людей ніколи не змушують працювати. Натомість їм призначають медикаментозну і психологічну допомогу, лікують за допомогою різних видів терапій (групова, арт, тощо). Клініка ”Порятунок” пропонує саме таке лікування. 

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно