Підібрати матеріали:

З якого віку краще віддавати дитину до дитячого садочку

Більшість батьків задаються питанням відвідування дитячого садочка одразу після народження малюка. І це правильно, оскільки в деяких закладах існують черги. Проте питання віку, з якого можна віддавати малечу до саду, залишається відкритим. Дехто вважає, що рання сепарація може негативно вплинути на психологічний стан дитини. Інші впевнені, що таке рішення принесе багато користі. Пропонуємо разом розібратися, який період є оптимальним для відвідування саду, а також з якого віку набирають у групи приватні садочки в Дніпрі.

Оптимальний вік для відвідування садочка

Більшості батьків важко прийняти той факт, що їхня ще зовсім маленька дитина має відправитися в садочок і деякий час проводити окремо від мами й тата. Особливо це стосується сімей, у яких мами весь свій час присвячують вихованню малюка. Жертвувати своїм здоров’ям, інтересами та амбіціями заради звання «Супермама» — такий собі підхід. Кожній дитині потрібна щаслива, відпочивша та сповнена енергії мама. Тому розлучатися на якийсь час протягом дня необхідно для створення позитивної атмосфери в сім’ї. 

Психологи вважають оптимальним віком для першого відвідування садочка 2-2,5 роки. Такі дітки вже достатньо самостійні, щоб залишатися на деякий час без батьків, та готові до соціалізації. Адже в саду вони будуть активно спілкуватися з однолітками, вихователями, педагогами тощо. Деякі державні ДНЗ приймать дітей віком від 3 років. Проте через кризу трьох років назвати цей період вдалим не можна. Він супроводжується частими змінами настрою, примхливістю та неслухняністю. Якщо одночасно забрати малечу від батьків, це може викликати у неї сильний стрес.

З якого віку проводиться набір у групи

Державні та приватні дитячі садки формують групи по-різному. Проте завжди цей процес регулюється чинним законодавством. 

Пропонуємо розглянути на які групи зазвичай поділяються дітки в садочках:

  • Ясельна (1-3 роки). За такими малюками потрібен постійний догляд. Зазвичай для них обирається погодинний формат відвідування.Завдяки цьому процес сепарації та адаптації значно спрощується.
  • Молодша (3-4 роки). В такому віці у дітей починає проявлятися допитливість та бажання вивчати навколишній світ. З школі-саду з ними займаються педагоги, які допомагають розкрити потенціал та творчі здібності. Також маленьких чомучок знайомлять з художньою літературою, математикою тощо.
  • Середня (4-5,5 років). Робота з такими дітками передбачає виховання в них морально-етичних якостей та розвитку уявлень про добро і справедливість. В цьому віці малюки активно наслідують дорослих, тому легко засвоюють нові моделі поведінки та вчаться взаємодіяти з однолітками. Також в середній групі діти розвивають логічне мислення, навчаються встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між подіями та явищами. Наприклад, чому навесні розпускаються бруньки, а восени листя змінює колір і опадає.
  • Старша (5-7 років). Це підготовчий етап перед початковою школою. Тому ігри поступово замінюються серйозними заняттями. Діти отримують знання про природу, соціальні відносини та вчаться писати, рахувати, читати. Основними напрямками розвитку є інтелектуальний, вольовий та відповідальність. Важливе місце займає соціалізація. Діти вчаться дружити, висловлювати симпатію, аналізувати спілкування. Для більшої ефективності навчання поєднується з грою та змаганнями.

Після закінчення ДНЗ батьки можуть подати документи до державної або приватної школи.

Як оцінити готовність дитини до садочка

Базовий набір навичок, необхідний для відвідування садочка, формується у дітей до 2 років. В цьому віці малеча вже вміє самостійно засинати, їсти та пити, ходити на горщик тощо. Всі інші навички вона отримує вже в саду з підтримкою та допомогою досвідчених фахівців. Але якщо вашій дитині не вистачає чогось зі списку, не засмучуйтеся. До приватних садочків набирають дітей з 1 року та допомагають їм поступово ставати більш самостійними. В будь якому разі на вас чекає поступова адаптація. Для початку можна залишати малечу в саду на одну годину, а потім поступово збільшувати цей час.

Якщо ви відчуваєте готовність своєї дитини до відвідування садочка, рекомендуємо серйозно віднестися до його вибору. Це має бути безпечний, комфортний та цікавий простір, в якому малюк залюбки залишатиметься без батьків. В Дніпрі найкращим варіантом є мережа дитячих садочків та початкових шкіл Elfik. Заклади розташовані по всьому місту, включно з правим берегом. Батькам пропонується кілька форматів відвідування: повний день та півдня. А також різні варіанти оплати, оскільки садочок платний. Ви можете платити лише в ті дні, коли приводите малюка, або придбати абонемент на певний термін. Більше корисної інформації можна знайти на офіційному сайті.

Додайте в закладки, щоб не втратити. 😉

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно