Підібрати матеріали:

Які існують види лаунчпадів?

Курс криптовалют схильний до сильних коливань, що і стало головним фактором, який залучив у цю індустрію так багато людей. Сьогодні цифрові монети активно задіяні у багатьох сферах життя, що спровокувало попит на спеціальні майданчики – лаунчпади. На таких платформах інвестори можуть знайти перспективні криптостартапи, а розробники проєктів – зібрати кошти на розвиток ідеї. Лаунчпади – стартові майданчики, які допомагають у блокчейнізації світу. За рахунок них прискорюється впровадження крипти у звичайне життя людей.

Що таке лаунчпад, якщо говорити простою мовою?

За своєю суттю, це удосконалені краундингові платформи, які з самого початку заточені під крипту та мають розширений функціонал. Лаунчпад спрощує та робить безпечнішим процес інвестування в цифрові активи. Як результат – зростає лояльність користувачів до блокчейн-проєктів. Подібні майданчики – чудове рішення для стартапів, їх просування та реклами.

Головна задача стартових платформ – надання можливості раннього інвестування. Не кожен користувач може самостійно проаналізувати новий криптопроєкт, щоб знайти цікавий та перспективний з усіх існуючих та дешево купити його токени. Вивчаючи, як працює launchpad, важливо розуміти, що сервіс відповідає за попередній вибір стартапів. Ця процедура – жорстка, з перевіркою документів криптопроєкту на відповідність до правил розміщення. Майданчик бере на себе багато рутинних та аналітичних задач, щоб полегшити інвестору вибір.

Види launchpad: як працює кожен із них?

Залежно від того, як відбувається збір коштів та запуск криптопроєктів, виділяють такі види криптолаунчпадів:

  • Платформи ICO.

Доцільні для продажу токенів стартапу за крипту чи фіат. Вперше з’явилися у 2016-му та переважно розгорталися на блокчейні Ethereum. На сьогодні launchpad такого типу втратив актуальність та довіру користувачів через велику кількість шахраїв.

  • Майданчики IEO.

Передбачають початковий продаж крипти чи токенів на централізованих біржах. У свою чергу, криптобіржі виступають у ролі посередників, які об’єднують розробників та інвесторів. Наприклад, можна розглянути лаунчпад WhiteBIT – від однієї з найбільших у Європі криптовалютних бірж. Сервіс гарантує виконання зобов’язань та захищає від шахрайства та спекуляцій.

  • Платформи IDO.

Використовуються для первинної пропозиції монет чи токенів на децентралізованих криптобіржах. У цьому випадку launchpad – це місце, де ви можете брати участь у краудфандингу лише за умови наявності певної суми токенів цієї платформи.

  • Майданчики INO.

Передбачають аналогічні умови, лише у розділі NFT. В основному такі лаунчпади розраховані на інвесторів та художників, музикантів, дизайнерів та інших творців унікального контенту.

  • Платформи IGO.

Такий лаунчпад – це майданчик для первинної пропозиції ігор, ігрових метавсесвітів та NFT, проєктів P2E та внутрішньоігрових утиліт.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно