Підібрати матеріали:

Як виростити інтелектуально розвинену дитину

Хочете виховати маленького генія? Ця амбіція більшості батьків часом перетворює виховний процес малюка на грандіозний проєкт, який може закінчитися лише негативними наслідками. Прагнучи «набити» з пелюшок непотрібною інформацією, котра не відповідає розвитку та віку, батьки приречені на провал. Дізнаємося, які способи будуть більш ефективними й зможуть спрямувати інтелект дитини в потрібне річище: спілкування, розмальовки, ігри, прийняття рішень.

Читайте книжки

Уже з народження немовляті можна читати книжки, показувати картинки і навіть давати помацати та «пожувати» дитяче видання. При цьому потрібно обирати короткі тексти зі швидким кінцем, простими фразами та словами.

Розмовляти

Навіть якщо дитині поки ще не дозволяє вік відповідати, їй необхідно обов’язково щось розповідати, аби вона слухала. При цьому будьте акуратними, просто так говорити про свої дорослі проблеми не потрібно.

Ігри

Оточіть малюка всілякими іграшками. Кожна гра волею-неволею матиме свій напрямок до навчання. Краще для соціальних навичок, щоб він це робив у компанії.

Розфарбовувати картинки

На відміну від наймудрованіших сучасних ігор, які розвивають, звичні розмальовки залишилися на вершині можливостей. Вони вдосконалюють логіку, моторику, точність, відчуття смаку, абстрактне мислення, силу волі, посидючість.

Нудьгувати

Не обов’язково займати 100% часу в малюка. Можна відійти вбік і дати йому понудьгувати трохи. Це прищеплює любов до роздумів, а також самодостатності.

Онлайн ігри

Якщо дитина тягнеться до планшета чи телефона не варто одразу забирати мобільний пристрій – просто дайте пограти в одну з ігор логічного спрямування.

Робити вибір

Дитині завжди треба давати можливість вибору, а не примушувати носити вбрання, яке приготували або займатися запланованими речами. Можна просто запитати, що вона хоче, розмальовки чи кубики, наприклад.

Справлятися з невдачами

Невдачі – це той самий досвід. Якщо бачите, наприклад, що малюк тягне альбом і може впустити ведмедика цим, дайте йому це зробити. Не роблячи помилок неможливо навчитися їх витримувати й вже тим більше виправляти. 

Хваліть правильно

Не просто тому, що дитина перша з’їла кашку, а за те, що ви розумієте, як вона їй не подобається, але проте вона її їсть. Інакше, коли вона виросте, «обросте!» безліччю комплексів, якщо не відповідатиме найвищим очікуванням.

Більше часу

Не забивайте графік малюка постійними квестами. Залиште достатньо вільного часу, аби він міг сам керувати своїми заняттями, не дотримуючись чітко продуманого плану. Добре, коли навіть у плануванні розкладу з малих років сам братиме участь.

Ризик

Навіть, якщо дитина ще в повзунках вона має навчитися ризикувати, робити невеликі виклики. Не потрібно кожен рух контролювати і допомагати ще до виникнення проблеми.

Висновки

Розвиток дитини з народження дає можливість у мірі зростання виховати в ній інтелект та найкращі якості. Головне підходити до цього грамотно, не навантажуючи багатозадачністю, даючи свободу рішень, вибору, дій.

Джерело: https://knigoland.com.ua/

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно