Підібрати матеріали:

Як українці прикрашали оселі на Різдво

Автор: Зібіньова Світлана Олександрівна

Посада: вчитель мистецтва, заступник директора з ВР

Місце роботи: Каховський НВК

Оцініть публікацію:

Український народ має чудові різдвяні, новорічні традиції, зокрема й традиції прикрашати свої оселі, створювати в родині святковий настрій. Різдвяні вироби для українців – це не просто декор, вони мали певне призначення, свій символізм, були оберегами дому. Тож, сьогодні варто відроджувати українські традиції, поєднуючи їх із сучасними мотивами!

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Презентація розповідає про українські різдвяні традиції прикрашання осель. Основні прикраси виготовлялися із соломи, серед яких особливе місце займали дідухи та павуки, а також янголи й сніжинки. Дідух символізує предка-покровителя та добробут, а павук - оберіг і символ Всесвіту. Різдвяні прикраси вироблялися в родинному колі, наділялися особливими значеннями, а з прийдешнім Різдвом старі прикраси спалювали.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Дерев'янко Олена Олегівна
Дерев'янко Олена Олегівна каже:
02.01.2024 о 14:10

Ще одна важлива річ, яку можна і потрібно зробити на Різдво, пробачити тих, хто навмисне чи мимоволі образив вас протягом попереднього року. Носити в душі образу – непосильний тягар.

    Зібіньова Світлана Олександрівна
    Зібіньова Світлана Олександрівна каже:
    03.02.2024 о 21:03

    Дякую, пані Олено! Цікавий факт! Яке ж змістовне й насичене українське Різдво?! Будемо вивчати, святкувати і дотримуватися чудових традицій!

Лісненко Тетяна Станіславівна
Лісненко Тетяна Станіславівна каже:
29.12.2023 о 22:23

"Як українці прикрашали оселю  на Різдво" – цікавий  сценарій. Сьогодні потрібно учням наголошувати на значимість українських звичаїв і традицій. Саме це і є у сценарії. Кольорові слайди доповнять теоретичний матеріал, викладений вчителем, діти знатимуть, що таке дідух, що він означає, все про вишиванку, все про оздоблення оселі, рушники, серветки тощо. Сценарій цікавий і потрібний. Дякую за розробку, деякі елементи використаю для себе. Вам – удачі!

Лісненко Тетяна Станіславівна
Лісненко Тетяна Станіславівна каже:
25.12.2023 о 22:44

Цей матеріал сьогодні конче потрібний. Мало ми знаємо про минувшину, про наших дідусів і бабусь, чим вони займалися, як жили. А особливо – як святкували свята, зокрема, Різдво. Цікаво, креативно, дохідливо і просто. Використаю у своїй роботі. Дякую, пані Світлано.

    Зібіньова Світлана Олександрівна
    Зібіньова Світлана Олександрівна каже:
    03.02.2024 о 21:00

    Дякую за підтримку і приємні слова! Так, українські традиції, звичаї, культуру і сучасність нашого народу дуже важливо і необхідно  популяризувати серед українців, особливо серед дітей та молоді, розповідати про багатство української спадщини всьому світові. Радію, що Вам, пані Тетяно, стане у нагоді цей матеріал) Бажаю успіхів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно