Відомо, що пальчикова гра – це промовляння дорослим разом з дітьми вірша з одночасним відтворенням його змісту за допомогою пальців рук. А оскільки рухи пальців рук безпосередньо пов’язані з корою великих півкуль мозку,це сприяє активізації діяльності клітин мозку,дає змогу розвивати у дітей розумові здібності. Окрім того ,пальчикові ігри позитивно впливають на розвиток дрібної моторики рук і тактильного відчуття.
У музичних пальчикових іграх замість промовляння текст проспівують. І оскільки дрібна моторика та артикуляція звуків перебувають у прямій залежності одна від одної ,музичні пальчикові ігри не лише сприятимуть розвитку рухової активності ,а й зв’язності мовлення дітей.
Щоб більше зацікавати дітей музичними пальчиковими іграми,привнести у гру різноманіття, на пальчики можна накласти «шапочки» «квіточки» та інші атрибути.
МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНІ ІГРИ
На сучасному етапі розвитку освіти одним із стратегічних завдань визначено необхідність формування активної, творчої особистості. На розвиток музичних здібностей дитини великий вплив має ігровий момент. Педагоги та психологи вважають гру своєрідною формою співвідношень між навколишнім світом та життєвими подіями. Вона є одним із видів дитячої діяльності. На уроках музики одним із провідних методів навчання й виховання є дидактичні ігри. Вони позитивно впливають на пізнавальну діяльність учнів. Основне призначення музично-дидактичних ігор – розвивати емоційно-почуттєву сферу молодших школярів, формувати у дітей музичні здібності, в доступній ігровій формі допомогти їм якісно засвоїти програмовий матеріал, пробуджувати інтерес до самостійних дій з використанням набутих на уроках музики знань
Дякую за те, що ви робите навчання цікавим та захоплюючим. Ваші методичні розробки стимулюють інтерес до вивчення та допомагають учням знаходити радість у навчальному процесі.