Усна лічба – необхідна складова частина кожного уроку математики. Навички усної лічби повинні мати всі учні. Без цього неможливе успішне опрацювання складних математичних понять.
Молодших школярів завжди приваблює нове, цікаве. Тому й добираю для усної лічби задачі – вірші, що потребують певних математичних обчислень, задачі – жарти, які сприяють розвиткові кмітливості, лічилки, що допомагають засвоювати матеріал, виховують уважність.
Під час ознайомлення з нумерацією корисні віршовані загадки, що крім кількісної та порядкової лічби, передбачають деяке узагальнення математичних понять.
Дібраний матеріал використовую при вивченні додавання й віднімання в межах 10, 20, 100, збільшенні та зменшенні числа на кілька одиниць. Проведення в такій цікавій формі усної лічби активізує школярів, сприяє досягненню високої результативності занять.
Дійсно, розвиток творчих здібностей на уроках математики не тільки розвиває логічне мислення дітей, їх кмітливість, комбінаторні здібності, учить порівнювати, обґрунтовувати, доводити, узагальнювати головне, а й сприяє усвідомленню математичних закономірностей, формуванню свідомого вибору дій, практичних умінь і підвищує культуру пошукового мислення дітей. На таких уроках діти отримують не тільки гарні обчислювальні навички, а й хороше логічне мислення, що допомагає з легкістю опановувати складний навчальний матеріал.
Зараз, як ніколи, нашій країні потрібні люди, здатні приймати нестандартні рішення, які вміють творчо мислити, володіти гнучкістю розуму, готовністю до ризику та відповідальності за прийняте рішення.
Предмет математики такий серйозний, що корисно не нехтувати нагодою робити його трохи цікавішим.
Шановна,Валентино Володимирівна!Дуже дякую за чудову підбірку віршованих задач для уроків математики в 1 класі.Адже,розв'язування задач є одним з найважливіших напрямків роботи з формування елементарних математичних уявлень.Такі задачі допоможуть дітям засвоїти нові терміни і поняття, опанувати арифметичні дії та правила їх запису,знайти логічні розв'язання запропонованих задач та сприятимуть розвитку критичного мислення, творчої уяви та фантазії.Такими задачками можна урізноманітнити урок ,використати в іграх чи вікторинах.Крім того ,вони мають значення для розвитку мови, діти будуть вчитися висловлювати думки щодо змісту задач,аналізувати значення слів ,переказувати і т.п.