Підібрати матеріали:

Відкритий урок «Україна на початку 1920х. Масовий голод 1921-23 року. Запровадження НЕПу».

Автор: Войтко Людмила Іванівна

Посада: учитель історії та правознавства

Місце роботи: КЗ ''Копайгородський ліцей''

Оцініть публікацію:

30 грудня 1922 року Україна остаточно втратила незалежність, увійшовши до складу СРСР. До Москви з’їхалися делегації від РСФРР, УСРР, БСРР і Закавказької РСФР (Грузія, Вірменія та Азербайджан) на І з’їзд рад робітничих, селянських і червоноармійських депутатів. У форумі брали участь понад 2 тис. делегатів.

Коріння Радянського Союзу сягає Жовтневого перевороту 1917 року, коли «більшовики» — радикальна фракція Російської соціал-демократичної робітничої партії на чолі з Володимиром Леніним — скинули Тимчасовий уряд Російської республіки, який раніше замінив монархію. Більшовики створили Російську Радянську Республіку, розпочавши громадянську війну між більшовицькою Червоною армією та багатьма антибільшовицькими силами по всій колишній імперії, серед яких найбільшою фракцією була Біла армія. Згубний ефект війни та політика більшовиків призвели до 5 мільйонів смертей під час голоду 1921—1922 років на Поволжі та Півдні України.

Червона армія розширювалась і допомагала місцевим комуністам у захопленні влади, встановлюючи так звані ради, пригнічуючи своїх політичних опонентів та непокірних селян через політику червоного терору та воєнного комунізму.

У 1922 році комуністи перемогли, утворивши Радянський Союз з об’єднанням Російської, Закавказької, Української та Білоруської республік. Розпочата Леніним нова економічна політика призвела до часткового повернення вільного ринку та приватної власності, що призвело до періоду економічного підйому.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ описує урок історії, присвячений аналізу подій в Україні на початку 1920-х років, зокрема масового голоду 1921-23 років та запровадження Нової економічної політики (НЕП). Мета уроку включає критичний аналіз причин та наслідків цих історичних подій, розуміння причин вступу України до складу СРСР, її політики та впливу голоду на населення. Урок спрямований на розвиток аналітичних навичок учнів, їх історичної пам'яті та формування національної свідомості. Описаний підхід до вивчення матеріалу включає аналіз різних аспектів НЕПу, причини голоду та його наслідків, а також взаємодію України з міжнародними організаціями при наданні допомоги постраждалим.

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Ця презентація розглядає історію України в 1920-х роках, зокрема масовий голод 1921–1923 років, запровадження Нової Економічної Політики (НЕП) в УСРР. Вона описує територіальні зміни, внутрішнє становище УСРР, політичний курс більшовиків, основні заходи та особливості НЕПу в Україні, причини та наслідки голоду, а також утворення СРСР. Презентація містить питання для обговорення та домашнє завдання про відмінності між політикою "воєнного комунізму" та НЕПом.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Перемет Ольга Сергіївна
Перемет Ольга Сергіївна каже:
27.03.2024 о 08:40

Висловлюю щире захоплення колезі з приводу підготовленого змістовного матеріалу. Випадково натрапила в мережі Інтернет на матеріал пані Людмили і відзначила, що дібрані факти дуже повно описують ситуацію з голодом в Україні у 21-23 роках, де чітко вказано передумови, причини та наслідки.

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно