Підібрати матеріали:

Відкритий урок. Конспект + презентація «Україна на початку 1920х. Масовий голод 1921-23 року. Запровадження НЕПу».

Автор: Войтко Людмила Іванівна

Посада: учитель історії та правознавства

Місце роботи: КЗ ''Копайгородський ліцей''

Оцініть публікацію:

Особливості НЕПу в Україні: (тезисне конспектування за бажанням) (СЛ.6)

  • НЕП в Україні був запроваджений пізніше, ніж у Росії (у 1922р.);
  • висока ставка продподатку;
  • застосування репресивних заходів при вилученні продподатку;
  • введення НЕПу в умовах голоду 1921-1923 рр., що відсунуло нормалізацію становища в сільській місцевості на рік-півтора;
  • широка підтримка українським населенням заходів НЕПу.

Підсумки непу досить суперечливі. Завдяки йому було відновлено господарство, зруйноване за роки війни. Зросло промислове та сільськогосподарське виробництво, довоєнного рівня досягли галузі легкої, харчової промисловості, виробництво предметів споживання, пожвавилася торгівля і товарообмін, була Знята соціальна напруженість.

Проте відставала більшість галузей важкої промисловості, що, як і транспорт, зв’язок, зовнішня торгівля, перебували під контролем держави. У державній власності залишались усі великі підприємства. Ставала все очевиднішою невідповідність між ідеологією більшовиків і практикою.

 Голод 1921-1923 рр. (СЛ.7)

У ч и т е л ь . Навесні 1921 р. більшовики проголосили відхід від політики «воєнного комунізму». ІІродрозкладка була замінена продподатком. Але в Україні запровадження продподатку було затримано через трагічні події голоду 1921-1923 рр.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ є планом уроку історії, який присвячений політичним, соціальним, економічним подіям в Україні на початку 1920-х років. Основні теми включають масовий голод 1921-1923 рр., запровадження Нової економічної політики (НЕПу) та причини приєднання України до складу СРСР. Мета уроку - схарактеризувати і проаналізувати ці події, звернути увагу на їх наслідки для українського суспільства і держави, а також розвинути навички аналізу історичних документів та формування національної свідомості учнів. Очікується, що після уроку учні зможуть оцінити значення НЕПу, голоду 1921-1922 рр. та інтеграції України до СРСР, зіставляючи його з подіями в інших країнах, й аналізувати зміни у внутрішній та зовнішній політиці.

Вікно перегляду презентації
Отримати код
Короткий опис презентації

Презентація розповідає про Україну в 1920-х роках, фокусуючись на масовому голоді 1921–1923 років та запровадженні Нової Економічної Політики (НЕП). Вона включає порівняння територій УСРР і УНР, аналізує політику більшовиків, що спричинила масовий голод, та реалізацію НЕПу, як комплекс заходів для відновлення економіки через впровадження ринкових елементів. Також описано особливості НЕПу в Україні, наслідки голоду й причини переходу до НЕПу, підкреслюючи його підтримку українським населенням. В кінці презентації містяться запитання для роздумів та домашнє завдання.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно