Підібрати матеріали:

ТОП-5 екранізацій науково-фантастичних романів

Сьогодні ми можемо насолоджуватися не лише паперовими книгами, а й читати наукову фантастику за посиланням https://foxbooks.ec/books/naucnaya-fantastika, дивитися неймовірні фільми та серіали, зняті за мотивами творів. Кожен може занурюватися у фантастичні світи будь-яким зручним способом. Пропонуємо докладніше зупинитися на темі кінематографа, адже багато екранізацій книг у жанрі наукової фантастики — це справжні шедеври! Нам було дуже складно вибрати ТОП-5 найкращих фільмів, але ми зробили це спеціально для вас.

«День, коли зупинилася Земля»

Почнемо з класики. Чорно-білий фільм, знятий Робертом Вайзом за мотивами книги Гаррі Бейтса «Прощання з повелителем». Дата релізу 1951 рік. Ми хочемо виокремити саме цю стрічку, адже 2008 року виходив однойменний ремейк із Кіану Рівзом у головній ролі. У фільмі описується активний період Холодної війни та перший контакт людства з інопланетянами, які приземлилися у Вашингтоні. Історія не повторює точнісінько сюжет новели Бейтса, але все одно варта уваги всіх шанувальників жанру. Картина була однією з перших, що торкнулися уфологічних питань та отримали популярність. У рецензіях часто говорять про несподівану кінцівку, що можна перевірити, особисто подивившись фільм.

«Автостопом по Галактиці»

Фільми за фантастичними книжками не завжди сповнені масштабними космічними битвами та страшними картинками майбутнього людства. Яскравим прикладом гумористичної фантастики стало екранне втілення книги Дугласа Адамса «Путівник по Галактиці для космотуристів». У прокаті фільм отримав більш лаконічну назву, яку знають усі поціновувачі жанру, що поважають себе, — «Автостопом по Галактиці» (2005). Режисером стрічки став Гарт Дженнінгс. Оригінальна зав’язка сюжету, іронічні герої та їхні незабутні пригоди роблять фільм гідним нашого списку. Посил творців історії доволі простий — часто важливе виявляється неважливим і навпаки, потрібно жити, насолоджуючись кожним моментом.

«Марсіанин»

Фантастика, знята за книгами, часто з’являється на основі неймовірних історій. У 2011 році програміст Енді Вейр і не підозрював, що його захоплення письменництвом вже за кілька років може втілитися у всесвітньо відомий фільм, який зніме легендарний Рідлі Скотт. Головний герой Марк Вотні не зміг евакуюватися з Марса разом з іншими членами екіпажу. Він залишається на червоній планеті в збереженому житловому модулі та намагається вижити. Хоч би як було складно показати тему самотності та прагнення до виживання, Метту Деймону, який зіграв головного героя, це однозначно вдалося. Багатьом кінокартина здається важкою для сприйняття, оскільки вона перенасичена розрахунками та іншою науковою інформацією.

«Анігіляція»

Автор Джефф Вандермеєр написав науково-фантастичну трилогію «Південна межа» про аномальне місце, яке з’явилося на Землі. «Анігіляція» стала першою частиною, яку успішно екранізували 2018 року, задіявши не лише сучасні спецефекти, а й знаменитих акторів й актрис. Алексу Гарланду вдалося доповнити історію унікальним візуальним рядом і показати психіку героїв. Загалом акцент в історії робиться не на інопланетних битвах та екшені, а на переживаннях героїв та їхньому розкритті. «Анігіляція» — це той рідкісний випадок, коли фільм багатьом глядачам здається цікавішим, повноціннішим і насиченішим, ніж книга.

«Дюна»

Неможливо написати про найкращі екранізації фантастики без згадки про цей світовий шедевр. «Дюна», написана Френком Гербертом 1965 року, отримала вже два ремейки (1984 і 2021). Ми зупинимося на останньому фільмі, який спровокувала справжній фурор у світі кінематографа. Красива інтерпретація роману Дені Вільньовим викликала нову хвилю інтересу до наукової фантастики, а також прихильну реакцію критиків. 6 премій Оскар тому підтвердження. Попри складність фільмування подібних картин, режисерові вдалося ретельно та точно відтворити атмосферу пустельної планети. Дивовижний акторський склад, операторська робота, відточений до дрібниць сценарій, музика — фільм «Дюна» повністю виправдав очікування шанувальників книги.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно