Підібрати матеріали:

Тема: Т. Г. Шевченко – поет та художник.

Автор: Жижій Ольга Василівна

Посада: вчитель початкових класів

Місце роботи: Багринівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Оцініть публікацію:

 

Мета: формувати вміння вірного та свідомого читання українського тексту, розвивати навички виразного читання тексту;

             продовжувати знайомство з творчістю Т. Г. Шевченка, як поета та художника;

             виховувати зацікавленість до читання дитячих книжок, розвивати полікультурну та соціальну компетентності.

Обладнання: диск з к/ф, диск з піснями на слова Т. Шевченка, диск з презентацією картин Шевченка.

 

Тип уроку. Урок – подорож.(Урок позакласного читання в 1 класі)

Хід уроку

 

1.Вступне слово вчителя.

 Діти, сьогодні у нас незвичайний урок , ми дізнаємося багато нового і цікавого про одну дуже талановиту, незвичайну людину, яка залишила незабутній слід в історії української літератури. А про кого саме йтиме річ, ви дізнаєтесь із вірша:

 

Наш поет Тарас Шевченко

                                                          Україну вчить любити

                                                          І за її кращу долю

                                                          Господа молити.

 

  • На вашу думку, життя та творчість якої людини ми будемо вивчати на нашому уроці?
  • Про кого цей вірш?
  • Чому вчить нас Тарас Шевченко?
  1. Коротке знайомство з біографією Т. Шевченко. Подорож до Батьківщини Тараса.

(Просмотр фильма).

  • Сьогодні ми завітали до світлиці. Разом полинемо у спогади про дитячі та юнацькі роки славетного Кобзаря, прислухаємося до шевченківської думки, слова.

 

Інсценізація

 

(Заходить жінка, одягнена в селянський одяг. Вона несе запалену свічку, ставить на столик біля портрета Шевченка. Підходить хлопчик.)

 

Хлопчик. Матусю, а правда , що небо на залізних стовпах тримається?

Мати. Так, синочку, правда.

Хлопчик. А чому так багато зірок на світі?

Мати. Це коли людина на світ приходить, Бог свічку запалює, і горить та свічечка,  поки людина не помре, а як помре, свічечка гасне, зірочка падає. Бачив?

Хлопчик. Бачив, матусю, бачив. Матусю, а чому одні зірочки ясні, великі, а інші ледь видно?

Мати. Бо коли людина зла, заздрісна, нудна, її свічечка ледь-ледь тліє. А коли людина добра, любить людей, робить їм добро, тоді свічечка такої людини світить ясно і світло.

хлопчик. Матусю, я буду добрим. Я хочу щоб моя свічечка світила яскраво.

Мати. Старайся хлопчику.

 

                           Не на шовкових подушках,

                           Не у величному палаці,

                           В хаті будній він родився:

                           Серед неволі, тьми і праці –

                           Нещасна мати сповила

                           Його малого й зажурилась.

                           І цілу ніченьку вона

                           Над сином-кріпаком молилась.

                           Даю тобі,  мій синочку,

                           Тарасику любий,

                           Щире серце, карі очі і чорні брови.

                           Дай же йому, Божа матір,

                           Тієї благодаті,

                           Усього того, чого матір не зуміє дати.

                           І виріс він, і кобзу взяв,

                           І струн її торкнувсь рукою,     

                           І дивна пісня полилась

                           Над Україною сумною.

  • Читання І частини тексту.
  • Читання вчителем;
  • читання разом;
  • словникова робота (діти знаходять незрозумілі слова, дають їм пояснення);
  • читання ланцюжком.

 

3.Фізкультхвилинка.

  1. Робота над прислів’ями.

– З двох частин скласти прислів’я.

 

Шевченко на Вкраїні                                          а про себе забував.

Шевченко народ захищав                                 сяють мов зорі.

Шевченкові твори                                              будуть жити віки.

Тараса думки                                                       вічно житиме Тарас.

В наш чудовий час                                              Пушкін в Росії.

 

– Поясніть зміст цих прислів’їв.

  1. Читання віршів Т.Г. Шевченко.

 

Шевченка називали Кобзарем, бо він правдиво і мудро розповідав про ті страждання, яких сам зазнав, та люди, які тоді жили. Але він з великою любов’ю оспівував природу рідного краю, її чарівність, неповторність.

 

Діти розповідають вірші, які вивчили за бажанням.

 

  1. Подорож до концертного залу.

Вірші Шевченка перекладено усіма мовами світу, до них складено музику, ці пісні співають люди нашого часу.

(Прослуховування запису пісень).

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Шевченко – художник.

В ті жахливі часи, зазнаючи величезних страждань, хлопчик ріс допитливим і розумним, працьовитим і уважним. А мрія стати художником ніколи не залишала Тарасика.

Читання ІІ частини тексту .

  • Читання вчителем;
  • читання разом;
  • словникова робота (діти знаходять незрозумілі слова, дають їм пояснення);
  • читання ланцюжком.
  1. Подорож до музею.

Презентація картин намальованих Т. Г. Шевченко.

  1. Підсумок уроку.

Подорож до бібліотеки. Виставка книг.

            Ми вчимося у Шевченка любити і шанувати рідну землю, рідний народ, рідну мову, рідну матір. Образ Тараса Григоровича відомий кожному з нас, і відчувається в ньому щось батьківське. Тому і називають Т. Г. Шевченка батьком свого народу.

Ушановуючи  пам’ять Шевченка багато поетів присвятили йому свої вірші.

(Діти читають вірші про Т. Г.  Шевченка).

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ описує урок позакласного читання в 1 класі, присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку, видатному українському поету та художнику. Метою уроку є формування навичок свідомого читання, знайомство з творчістю Шевченка, виховання інтересу до читання. В ході уроку діти знайомляться з біографією Шевченка, його поезією та картинами, а також зацікавлюються його значенням для української культури та історії. Урок включає читання, інсценізацію, роботу з прислів'ями, слухання пісень на слова Шевченка, презентацію його картин і підсумкове обговорення.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Шукшина Любовь Миколаївна
Шукшина Любовь Миколаївна каже:
23.05.2020 о 17:40

Урок має не тільки інформативне значення, зміст уроку наповнений інформацією, яка фикликає інтерес д\учнів до видатних українців, формує повагу до творчості і особистості нашого Кобзаря. Дуже цікаво, що діти відправляються в бібліотеку, відвідують музей та концертний зали. Матеріал уроку може бути використаний і в виховному процесі закладу дошкільної освіти.

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно