Підібрати матеріали:

Тема. Інформаційні процеси.

Автор: Жакун Катерина Станіславівна

Посада: вчитель інформатики

Місце роботи: Заслуцька гімназія

Оцініть публікацію:

Тема. Інформаційні процеси.

Мета:

Навчальна: ознайомити учнів з поняттям інформації, її видами за способами сприймання, інформаційними процесами: сприйманням, передачею, зберіганням, обробкою, використанням інформації; формувати вміння розпізнавати види інформації.

Розвиваюча: розвивати мислення, пам’ять, увагу учнів, навички роботи з мишею.

Виховна: виховувати інтерес до предмету, виховувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність.

Обладнання: ПК, магнітна дошка, плакати.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: уявлення про поняття «інформація», уміти наводити приклади інформації, розрізняти види інформації, знати способи передавання і одержання інформації.

.

Хід уроку

І. Організаційний момент (3 хв).

Пролунав дзвінок.

Починається урок.

Розминка.

Які правила безпеки порушив Петрик П’яточкін?

Петрик П’яточкін швидше за всіх вмостився на стілець, підклавши ногу під себе. Він наблизився до екрана монітора і почав тиснути на клавіші клавіатури. Потім доторкнувся бруд­ним пальцем до екрана монітора і закричав: “Ой! Екран погас!”

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання (2 хв)..

Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Розглянемо такі приклади. Заплющте очі. Що ви бачите?

Розплющте очі. Який прекрасний світ! Ви бачите все навколо.

За допомогою чого людина сприймає інформацію про навколишній світ? (За допомогою очей).

Через ніс ви не тільки вдихаєте повітря, ви ще відчуваєте різні запахи. Можна відрізнити запах троянди від запаху м’яти.

За допомогою чого людина сприймає різні запахи? (За допомогою носа).

Якщо закрити долонею вуха, то буде тиша. Давайте спробуємо зробити тишу.

За допомогою чого людина сприймає звуки? (За допомогою вух).

Якщо сісти на гарячий пісок або ввійти у холодну воду, наша шкіра відразу ж зреагує. За допомогою чого людина сприймає цю інформацію? (За допомогою шкіри).

Молодці!

Гра «Чарівна скринька».

Учням пропонується вгадати, що знаходиться у маленькій коробочці, сприймаючи інформацію на слух (в коробку можна насипати гречку, горох, кнопки тощо).

Можна запропонувати вгадати якійсь предмет із заплющеними очима на дотик.

 

ІІІ. Пояснення нового матеріалу (10 хв)..

 

Інформаціяце  те, що ти можеш побачити, почути, отримати за допомогою органів чуття. Інформаціяце  відомості, знання, які ми отримуємо з навколишнього світу.

 

А все, що відбувається з інформацією, називається

інформаційними процесами.

 
   

Наприклад, ти читаєш книгу:

1.Ти читаєш – приймаєш інформацію за допомогою зору.

2.Те, що ти прочитав – інформація. – Вона зберігається у пам’яті.

  1. У мозку ти обробляєш (міркуєш, думаєш) інформацію.
  2. Батькам ти передаєш зміст книжки за допомогою голосу.

Отже, приймання, збереження, обробка і передача інформації – це інформаційні процеси.

Комп’ютер вміє працювати з інформацією!…

Ти вже знаєш, що вміти працювати з інформацією – це значить вміти

 

 

ІV. Робота із зошитом (10 хв.)

Урок 7. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

  •  
 
   
  • Допоможи хлопчику пройти лабіринт в комп’ютерній грі. Якщо ти виконав завдання правильно, то з букв, які ти збиратимеш на своєму шляху, складеться назва відомого тобі пристрою комп’ютера. …………………………………………………………………………….
  1. V. Фізкультурна хвилинка (1 хв.)

Трішки ми попрацювали,

Сили наші підупали.

Треба нам відпочити –

Свої сили відновити.

Руки вгору, руки в боки,

Іще декілька підскоків.

Руки вгору, руки вниз –

До навчання знов берись.

 

VІ. Робота із комп’ютерною програмою (10 хв.)

Вибрати сходинку «Тетравекс»

 

VІІ. Пояснення домашнього завдання (2 хв.)

Вивчити Урок 8. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Виконати Урок 7. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

 

VІІІ. Релаксація (1 хв.)

Закрийте очі. Уявіть себе в парку біля озера. Там знахо­диться колесо огляду. Повільно обертається колесо з різноко­льоровими кабінками. Оберіть собі одну з них і стежте за нею очима. Обертається колесо – опускається повільно кабінка. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину. 

 

ІХ. Підсумок уроку (1 хв.)

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ описує план уроку з інформатики для учнів, метою якого є ознайомлення з інформацією, її видами та інформаційними процесами в рамках шкільної програми. Під час уроку реалізуються навчальні, розвиваючі, і виховні завдання через різноманітні види діяльності: вправи, ігри, роботу з комп'ютерною програмою та фізкультхвилинку. Забезпечення включає ПК, магнітну дошку, плакати та специфічне програмне забезпечення. Урок спрямований на розвиток умінь розпізнавати та використовувати різні види інформації та ставлення до навчання та комп'ютерної техніки.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно