Технічне SEO – важливий аспект комплексного просування сайту. Від того, наскільки вдало проведена технічна оптимізація, залежить продуктивність роботи вебресурсу, захист даних та ранжування в пошуку. Технічно оптимізований сайт має кращу видимість. Пошукові системи ефективно сканують та індексують такий ресурс, що сприяє покращенню рейтингу та збільшенню трафіку.
Оптимізація технічних аспектів сайту стосується швидкості завантаження сторінок, покращення безпеки, усунення помилок 404, удосконалення структури URL тощо. Впровадження технічного сео краще довірити фахівцям https://embo-studio.ua/ які знаються на цьому питанні.
Оптимізація швидкості завантаження сторінок
Швидкість роботи сайту – один з критично важливих показників SEO. Він впливає і на ранжування, і на користувацький досвід. Довге очікування, поки сторінка відкриється, призводить до більш частих відмов від відвідування сайту.
Зверніть увагу! За словами директора зі стратегії SEO-компанії UpBuild Рут Берр Ріді, при правильній оптимізації сторінка має завантажуватися не більш ніж 2 сек.
Проаналізувати швидкість завантаження та виявити проблеми допомагають такі інструменти, як Google PageSpeed Insights, webpagetest.org, GTmetrix.
Крім власне швидкості завантаження, корисно також аналізувати та оптимізувати такі метрики:
- First Byte;
- First Paint;
- First Meaningful Paint;
- First Interactive;
- DOM Content Load;
- Page Load;
- Interactive.
Процес завантаження сторінок пришвидшує оптимізація розміру зображень та медіафайлів, зменшення кількості плагінів і віджетів, запровадження браузерного та серверного кешування.
SSL-сертифікати
Важливим елементом технічного SEO є безпека вебсайту, оскільки від її рівня залежить збереження облікових даних користувачів, реквізити банківських карток та іншої конфіденційної інформації й рейтинг у пошукових системах.
Захищені сайти викликають більше довіри, тому користувачі повертаються частіше. Пошукові алгоритми краще ранжують безпечні ресурси, пропонуючи користувачам відвідати їх. Оптимізація безпеки потрібна й для запобігання фінансовим втратам і юридичним проблемам, які виникають через витік даних.
Однією з найкращих стратегій створення безпечного середовища на сайті спеціалісти вважають впровадження протоколу HTTPS шляхом використання ключів-сертифікатів SSL/TLS.
SSL-сертифікат можна отримати в авторизованих видавців, якими є, наприклад, GeoTrust, Global Sign, Comodo, Thawte, Symantec або на безплатному сервісі на кшталт Let’s Encrypt.
Зверніть увагу! Згідно з даними центру сертифікації Global Sign, 85% клієнтів інтернет-магазинів відмовляються від покупки, коли бачать, що сайт не захищений.
Виправлення помилок 404
Помилка 404 (Not Found) виникає тоді, коли сервер не може знайти введену адресу. Вона зазвичай трапляється через видалення сторінки або її переміщення без зміни адреси. Часте виникнення помилок Not Found негативно впливає на користувацький досвід, призводить до зменшення трафіку та уповільнює завантаження сторінок. Їх наявність збільшує ймовірність штрафів з боку пошукових алгоритмів.
Виявити помилку 404 допомагають такі інструменти:
- Google Search Console;
- Screaming Frog;
- Netpeak Spider;
- Xenu’s Link Sleuth;
- Dr. Link Check;
- Broken Link Checker;
- Dead Link Checker
Якщо сайт невеликий, можна застосувати ручний пошук – зайти на кожну сторінку й перевірити адресу.
Прибирати неробочі (биті) посилання потрібно вручну – виправити чи видалити адресу або перенаправити відвідувача на сторінки з іншими розділами чи статтями. Також можна розмістити форму зворотнього зв’язку, купони тощо.
Варто знати! Регулярний технічний аудит сайту запобігає появі неробочих URLів.
Поліпшення структури URL і XML-карт сайту
Рівень ефективності сканування та індексування сторінок багато в чому залежить від структури URL-адрес та XML-карти сайту. Виявити проблеми вдається з допомогою технічного аудиту. Для його проведення варто скористатися такими інструментами, як Screaming Frog або SEMrush.
Технічно оптимізована структура URL має такі ознаки:
- адреси чіткі, лаконічні, описові, не містять спеціальних символів та стоп-слів;
- меню навігації зрозуміле й просте в використанні;
- адреса містить піддомен, який вказує, куди саме потрапить відвідувач: в інтернет-магазин чи, скажімо, на сайт новин.
Для покращення якості URL-посилань варто використовувати малі літери.
Оптимізувати також потрібно карти сайту (sitemap). Файл з переліком сторінок вебресурсу пошукові системи використовують, щоб знайти потрібний контент. Наявність оптимізованих XML-карт сприяє швидшій індексації та відображенню сторінок у результатах пошуку.
Для перевірки відповідності карти стандартам та виявлення помилок використовують інструменти XML Sitemap Validator чи Screaming Frog.
Важливо! Sitemap необхідна, якщо на сайті більш ніж 100 сторінок, поки що немає зовнішніх посилань, є багато мультимедійного контенту чи велика кількість заархівованих сторінок.
Технічне SEO – базовий фактор успішного просування сайту. Завдяки йому підвищується продуктивність ресурсу, збільшується трафік та покращуються позиції в пошуку. Технічно оптимізований сайт конкурентоспроможний та безпечний. Тому користувачі довше залишаються на ньому та частіше повертаються.