Підібрати матеріали:

Стаття на тему : Важливість розвитку мовленнєвих умінь і навичок молодших школярів під час вивчення граматичного матеріалу

Автор: Гайдай Євгенія Юріївна

Посада: Педагог

Місце роботи: Боратинський ліцей

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

✨ Створюєте навчальні матеріали?📖

💰 Розміщуйте їх для продажу на shop.vsimosvita.com

🔥 Почніть заробляти вже сьогодні!

Упровадження НУШ у практику зумовлює перегляд усталених стратегій навчання рідної мови. Нові тенденції шкільної мовної освіти передбачають посилення практичної спрямованості процесу опанування рідної мови, підпорядкування роботи над мовною теорією інтересам мовленнєвого розвитку учнів.

Граматичні явища для школярів лишаються нецікавими, знання – формальними, а тому недостатньо впливають на вдосконалення граматичного, правильного мовлення. Нерозробленість зазначеної проблеми та недоліки в практиці навчання зумовили актуальність та вибір теми статті: “Розвиток мовленнєвих умінь і навичок молодших школярів під час вивчення граматичного матеріалу на уроках української мови”. 

Метою початкового вивчення граматики має стати розкриття загальних закономірностей мови як комунікативної системи, а також формування в молодших школярів “чуття” мовної форми, що здатна передавати різноманітні відтінки значень. Виходячи з цього, основним предметом вивчення на уроках граматики постають відношення між змістовим і формальним аспектами мовних одиниць. Демонструючи дитині основні відношення між значенням і формою, можна  сформувати в неї сприйняття будь-яких відтінків значень, пов’язаних зі зміною граматичного оформлення слова, і на цій основі розкрити функціональне призначення певної граматичної форми для вираження конкретного змісту.

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Документ акцентує на важливості розвитку мовленнєвих умінь і навичок молодших школярів у процесі вивчення граматичного матеріалу. На сучасному етапі реформування освіти з'являється потреба в оновленні методик навчання рідної мови, що передбачає посилення практичної спрямованості і фокусування на мовленнєвому розвитку учнів.

Обговорюється, що граматика часто сприймається учнями як нецікава, тому необхідно змінити підхід до викладання, акцентуючи на зв'язку між змістом і формою мовних одиниць, розвитку “чуття” мовної форми та здатності розуміти її комунікативну функцію.

  • Важлива увага приділяється інтерактивним методам навчання: сюжетно-рольовим іграм, дидактичним іграм, які допомагають створювати природні мовленнєві ситуації та сприяють розвитку діалогічного мовлення.
  • Мета початкового вивчення граматики полягає в розкритті загальних закономірностей мови як комунікативної системи, підготовці до аналізу текстів, розвитку мовного чуття, усного та писемного мовлення, а також комунікативних навичок.

Розглядаються способи вираження граматичних значень, такі як синтаксичний, аналітичний, морфологічний та лексичний. Важливість даної теми обгрунтовується необхідністю формування в молодших школярів навичок правильного мовлення, що лягає в основу ефективної комунікації, читання, письма та критичного мислення.

Додайте в закладки, щоб не втратити. 😉

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

Створюєте навчальні матеріали?

💰 Розміщуйте їх для продажу на shop.vsimosvita.com

🔥 Почніть заробляти вже сьогодні!

© 2018-2025 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно