Підібрати матеріали:

Стаття «Безпечне освітнє середовище закладу дошкільної освіти:нові виміри безпеки»

Автор: Курт-Аметова Тетяна Михайлівна

Посада: Директор

Місце роботи: КЗДО N358 ДМР

Оцініть публікацію:

В умовах воєнного стану створення безпечногоосвітнього середовища є одним із першочерговихзавдань, виконання якого має реалізувати право набезпечні та нешкідливі умови в організації освітньогопроцесу в закладі дошкільної освіти та забезпеченняправа дітей на освіту. У центрі уваги завжди стоїтьпитання щодо створення умов для безпечногоосвітнього середовища, формування знань тадотримання здобувачами освіти й працівникамизакладу вимог охорони праці, безпекижиттєдіяльності, пожежної безпеки тощо.

Ключові слова: безпека, безпечні умови, безпечнесередовище, взаємодія малюка та дорослого, здоровий спосіб життя, здорове харчування.

«Ми хочемо, аби наші діти продовжувалинавчання у максимально безпечному просторі», – наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

На черговому засіданні Уряду ухваленоКонцепцію безпеки закладів освіти. Концепція представляє  комплексне  стратегічне  бачення створення  безпечного освітнього середовища узакладах освіти та організацію в них рівних,належних і безпечних  умов  для  здобувачів  освіти. Особлива  увага  надається  заходам, спрямованим назапобігання прояву фізичного та психологічногонасильства, а також дотримання прав і нормінформаційної та соціальної безпеки кожного учасникосвітнього процесу.    

Впроваджуються чіткі алгоритми дій у разінебезпеки, як діяти в різних ситуаціях.  Реалізуючизавдання уряду, наш заклад продовжує працювати надстворенням безпечного освітнього середовища, що єодним із першочергових завдань нашого ЗДО,виконання якого реалізує право на отриманнябезпечних освітніх послуг в умовах війни.Реалізовуючи цей напрямок роботи під керівництвомдиректора Світлани Мовчан, громадських спільнот,педагогічних працівників, працівників закладу табатьків вихованців ми створили всі відповідні умовидля безпечного перебування малят в закладідошкільної освіти в умовах війни. Всі працівникиопановують основні правила безпечної поведінки танавчають цього дітей. Розробили та запровадили чіткіпроцедури реагування на сигнал повітряної тривоги.З усіма учасниками освітнього процесувідпрацьовано шляхи евакуації, які попередньо булизвільнені від зайвих предметів, щоб не перешкоджатишвидкій евакуації дітей та працівників закладу.Розроблені протоколи безпеки, які відповідаютьвимогам ДСНС, інструкції щодо дій в надзвичайнихситуаціях з чітким їх дотриманням. Наразіоголошення повітряної тривоги, або інших сигналівнебезпеки керівник скеровує всіх присутніх вукриття, де в безпечних умовах продовжуєтьсяосвітній процес. 

Аби не провокувати тривожність дитини тапідтримати її емоційний стан педагогічні працівникиздійснюють евакуацію дітей, використовуючирізноманітні методи та прийоми, діти обізнані в тому,що в сховищі на них чекає казковий персонаж, з яким можна уявно здійснити подорож в країну знань.

 

 

Вікно перегляду документа
Отримати код
Короткий опис документу

Цей документ описує заходи, реалізовані в закладі дошкільної освіти №358 міста Дніпро, директором якого є Тетяна Курт-Аметова, для створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану. Він включає впровадження чітких алгоритмів дій у разі небезпеки, розробку та дотримання протоколів безпеки, організацію театральних вистав і занять, які навчають дітей безпечній поведінці через ігри та інтерактивну діяльність. Подано акцент на співпрацю з урядовими програмами, організаціями та батьками для забезпечення безпеки і виховання розуміння здорового способу життя серед дошкільнят.

Інші публікації автора

Популярні публікації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Довжина коментаря повинна бути не меншою ніж 200 символів!

© 2018-2024 ВсімОсвіта
Для відображення на іншому сайті, скопіюйте даний код
Скопіювати
Скопійовано
успішно